‘Ruzie en stress op werkvloer niet altijd slecht’
AMSTERDAM – Een team vormen op de werkvloer kan misschien prettig of gezellig zijn, voor het bedrijf is het zeker niet altijd het beste. Ruzie en stress kunnen daarentegen omverwacht goed doen.
Foto: www.gezondheidsnet.nl
Dat beweren althans de vooraanstaande managementadviseurs Saj-nicole Joni en Damon Beyer in de Harvard Business Review.
Gevoelens van onrust en spanning zouden met name van pas komen wanneer een bedrijf wil of moet veranderen. Hierdoor zou het gevoel van concurrentie onderling namelijk oplaaien wat de hersenactiviteit vergroot en juist dat deel van het brein stimuleert waar zich de creativiteit bevindt.
Pleiten
De onderzoekers pleiten dan ook voor meer ruzie op de werkvloer. "Het is tijd om onder ogen te zien dat een conflict-vrij team niet altijd het belangrijkste is", zo luidt de conclusie. "Het is tijd om toe te geven dat concurrentie het beste in personen en teams naar boven haalt. Het is tijd om werknemers aan de juiste ruzies te helpen."
De onderzoekers waarschuwen wel voor een te hoge druk en te veel stress, die dan weer een averechts effect zouden hebben. Het personeel zou hierdoor juist verlammen.
Startpagina