‘Zwangere vrouw ook eerste drie maanden met verlof’

Laatste update:  2 oktober 2009 09:20 info

AMSTERDAM – De eerste drie maanden van een zwangerschap zijn voor de ontwikkeling van een kind erg belangrijk. Om die reden zou een vrouw niet alleen in de laatste, maar vooral ook in de eerste maanden zwangerschapsverlof moeten krijgen.

Foto:  Gezondheidsnet

Dat vindt althans professor Bonsel, verbonden aan de afdeling Verloskunde en Vrouwenziekte van het Erasmus MC in Rotterdam.

Helemaal thuiszitten in die eerste maanden hoeft van Bonsel niet, maar meer dan 32 uur per week ziet hij niet zitten.

Slecht

“Vaak zie je dat ze die eerste maanden zich juist het schompes werken en dat is zo slecht”, aldus Bonsel vrijdag tegen het Algemeen Dagblad. “Werken in die periode heeft een nog veel negatievere invloed dan roken tijdens de zwangerschap.”

Heel duur hoeft dit volgens de professor niet te zijn. “De kosten van de negatieve effecten krijg je anders wel na de zwangerschap. Het kind is bijvoorbeeld meer ziek of kan andere kwalen krijgen als gevolg van het feit dat een zwangere gewoon doorwerkt in de eerste drie maanden.''
 

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Lifestyle

Triootje is populaire seksuele fantasie

Samen met

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl