Thee helpt tegen nachtmerries en stress

Laatste update:  17 september 2009 15:26 info

AMSTERDAM – Wie ’s nachts wel eens badend in het zweet wakker wordt, doet er verstandig aan geregeld thee te drinken: het zou nachtmerries verminderen. Ook stressgevoelens zouden door de warme drank worden aangepakt.

Dat blijkt uit Japans onderzoek waarover het Algemeen Dagblad donderdag bericht.

Degenen die veel (groene of zwarte) thee drinken zouden tot de helft minder nachtmerries hebben dan wie maar soms thee drinkt. Het gunstige neveneffect zou vooral te maken hebben met theanine, dat veel in theeblaadjes voorkomt, en dat ook stress- en angstgevoelens reduceert.

Gevoeliger

Verder bleek uit de studie dat vrouwen tot 80 procent gevoeliger zijn voor nare dromen. Hetzelfde geldt voor mensen die voor middernacht gaan slapen of voor half zes opstaan. Wetenschappers hebben hiervan niet kunnen ontdekken hoe dat komt.

Aan het onderzoek deden 1000 mannen en vrouwen mee.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Lifestyle

Triootje is populaire seksuele fantasie

Samen met

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl