‘Werkdruk verminderen helpt niet tegen burn-out’

Laatste update:  10 september 2009 18:34 info

AMSTERDAM – Een werknemer die kampt met een beginnende burn-out is niet geholpen met minder werk. Het verhogen van het werkplezier zou de vervelende kwaal daarentegen wel kunnen afwenden.

Foto:  www.gezondheidsnet.nl

Dat blijkt uit onderzoek van professor Van Rhenen, verbonden aan de UvA, waarover Managersonline donderdag bericht.

Hoewel een burn-out het gevolg is van langdurige stress, is het reduceren van de werkdruk dus geen oplossing voor het probleem. Van Rhenen, naast de UvA eveneens verbonden aan ArboNed, is tot deze conclusie gekomen na onderzoek gericht op motivatoren (plezierbevorderende elementen) en stressoren (belastende elementen) binnen de werkomgeving.

Toegewijder

Uit het onderzoek bleek dat werknemers met goede motivatoren toegewijder zijn, een hogere intentie hebben om te blijven en een lager ziekteverzuim hebben. Dit zou de kans op een burn-out dan ook reduceren.

Daar staat tegenover dat een werknemer die laag scoort op het gebied van stressoren, niet per definitie bevlogen is.

Voordeel

Overigens is het voorkomen van overwerkt personeel niet het enige voordeel dat te behalen valt met het verhogen van werkplezier. Volgens Van Rhenen heeft bevlogenheid, die het resultaat is van leuk werk, eveneens een positief effect op collega’s, de klanttevredenheid en de winst van een bedrijf.

Van Rhenen heeft over dit onderwerp een boek geschreven dat de titel ‘From stress to engagement’ meekreeg. Het boek is verkrijgbaar via ArboNed.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Ondernemersblog

'Ieder is verantwoordelijk voor zijn eigen inspiratie. Tijd om wakker te worden!'

Lees verder op NUzakelijk.nl

JetBlue

JetBlue weigerde meisje van anderhalf jaar op vlucht omdat ze op verdachtenlijst zou staan.

Lees verder op NUzakelijk.nl