Trend Report: Maraboe

Laatste update:  20 november 2011 13:04 info

De stylisten van WeLikeFashion.com vertalen voor NU.nl wekelijks een catwalktrend naar de kledingkast. Dit keer een lofzang voor de meest feestelijke ensembles, versierd met maraboe veren.

Style.com

Veren, glitters en pailletten waren overal op de catwalk en zijn gemakkelijk te vertalen naar een feestelijke garderobe. Zo biedt de aanstormende decembermaand de perfecte gelegenheid voor een jurkje met net die extra twist in de vorm van liefst veren details.

De veren trend werd vorig jaar al gesignaleerd op de catwalk en dan vooral in de vorm van sieraden, als excentrieke haarbandjes en kettingen. Voor najaar 2011 werden de veren weer uit de kast gehaald voor het Indianen thema waarvan onder andere Proenza Schouler in de ban is. Ook werd gevederte veel gedragen door ‘flapper girls’ in de jaren ’20 en dit beeld is daarom een eerste knipoog naar het volgende zomerseizoen waar de jaren ’20 en lage tailles (bij voornamelijk jurkjes) een rol gaan spelen.

Roksanda Ilincic zet een voornamelijk kleurrijke collectie neer met diepe juweeltonen en hier en daar een veren detail. De veren werden gedoopt in kobaltblauwe verf en als afwerking gebruikt bij zakjes van scherp gesneden colberts of als overdadig collier op een avondjurk.

Oscar de la Renta

Designer De la Renta heeft een voorliefde voor ‘old-school’ glamour en kiest daarom voor een rok voorzien van vele veren in schakeringen van zwart en wit. Ook voegde de ontwerper een vleugje Indiaanse decoraties toe aan zijn collectie waar maraboe veren uiteraard mooi in passen.

Opvallend en excentriek is de stijl van Oscar de la Renta die zich niet liet leiden door de recentelijke minimalisme trend. Vooral de avondkleding kwam daardoor sterk naar voren en oogde hier en daar zelfs een tikkeltje klassiek.

Matthew Williamson

Van Matthew Williamson kan een uitgesproken, Londen cool collectie worden verwacht en dat maakte de ontwerper voor winter 2011 zeker waar. Jeugdig, maar met veel kleur en uitgesproken details, als metallics en veren, die een feestelijke look creëren.

Zacht en bohemien is ook de stijl van Matthew Williamson die tegelijkertijd een arty plaatje wilde schetsen voor najaar 2011. Jurkjes met de typische kaleidoscopische Williamson print werden daarom afgezet met veren, soms gecombineerd met bont en een stevig plateaulaarsje.

Style tips

Lichte veertjes ter decoratie zijn perfect op een cocktailjurkje of een rechtvallend silhouet, als een scherp gesneden gilet. Ga voor een vrij cleane look met een zwarte of witte creatie en draag het haar nonchalant.

Bovendien kan zo’n feestelijke outfit niet zonder een nudekleurige hak of matching stilettos waardoor sieraden overbodig worden. Ook een veren haarbandje of sieraad past bij een meer casual outfit of LBD in het modeverhaal van 2011.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

 In samenwerking

Lange rok

Aankomende zomer zijn rok- en jurklengtes tot op de enkel meer regel dan uitzondering.

Lees artikel op Styletoday
Banner NUjournaal Entertainment

Kate Moss

Kate Moss kan worden uitgetekend in een blazer, zwarte kledingstukken en een hoedje.

 

Lees artikel op Styletoday

Victoria's Secret

De lingerieketen heeft de datum bekend gemaakt van de opening van haar eerste winkel in Londen, 25 juli.