Bergers lichten cockpit ramptoestel

Laatste update:  12 maart 2009 06:16 info

SCHIPHOL - Bergers hebben woensdag aan het begin van de avond de cockpit van het gecrashte Turkse vliegtuig bij Schiphol gelicht.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Dat meldde een woordvoerster van Koninklijke Saan, dat de berging van het toestel onder zijn hoede heeft.

Het optillen gebeurde met de nodige vertraging want het was de bedoeling dat dit woensdagochtend rond elf uur zou gebeuren. De vertraging ontstond doordat het voorste deel aan de onderkant met een groter deel vast aan de romp bleek te zitten dan gedacht.

Speurwerk

Na het optillen werd de cockpit op bokken gezet waarna een onderzoek van de onderkant begon. Deskundigen speuren naar aanwijzingen die vertellen hoe het neerstorten is gegaan.

De bergers zullen verder de bagage uit resten van de cockpit halen. Daarna hijst het bergingsbedrijf het voorste deel van het toestel op een dieplader die op het terrein staat.

Konvooi

Het is de bedoeling dat zondag, als alles meezit, alle geborgen delen tegelijk in konvooi naar Schiphol-Oost worden vervoerd. Daar zijn minstens vijf diepladers voor nodig, aldus de zegsvrouw van het bergingsbedrijf.

Brandstof

Woensdag is de eerste dag van het opruimen van het wrak. De bergers hopen woensdagavond ook nog de brandstof uit een van de twee vleugels te halen. Daarna ligt het werk stil tot donderdagochtend.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Vliegramp Schiphol nieuws

Eerder

NUfoto

Bekijk lezersfoto's van de crash op Schiphol op NUfoto.nl.

Passagierslijst

Turkish Airlines heeft de passagierslijst online gezet

Wereldnieuws

Wereldwijd besteden media aandacht aan het ongeluk, zoals CNN, de BBC, Bild, Le Monde, de China Daily en El País. Uiteraard vulde het tragische nieuws ook de websites van Turkse media als Hürriyet, Milliyet en de tv-zender NTV.

Google Maps

Bekijk de exacte locatie op Google Maps.