Gepubliceerd: 
Laatste update: 
17 augustus 2012 22:16
18 augustus 2012 14:34

Romney toont belastingaangiften niet

AMSTERDAM - WASHINGTON - De Republikeinse presidentskandidaat Mitt Romney is niet van plan belastingaangiften van vijf jaar openbaar te maken.

Foto:  Getty Images

 Bekijk video

Dat heeft zijn campagneteam vrijdag gezegd. Het team van president Barack Obama had Romney om openheid van zaken gevraagd.

Multimiljonair Romney staat onder druk om te tonen hoeveel belasting hij betaalt. Het is de afgelopen jaren gebruikelijk geworden voor presidentskandidaten om belastingaangiften van meerdere jaren openbaar te maken.

Romney vreest echter dat de informatie verdraaid zal worden en tegen hem gebruikt.

"Het is duidelijk dat president Obama niets anders wil dan praten over gouverneur Romneys belastingaangiften in plaats van over kwesties die belangrijk zijn voor de kiezers", zei Romneys team.

Dertien procent

Obama's team denkt dat er mogelijk jaren zijn waarin Romney helemaal geen belasting heeft betaald. Romney zei donderdag dat hij de afgelopen tien jaar elk jaar ten minste dertien procent belasting heeft betaald.

Dat percentage is laag omdat zijn inkomsten vooral uit investeringen komen. Daarover hoeft in de Verenigde Staten minder belasting te worden betaald.

Spotje

Een onafhankelijke groep die Obama steunt bracht vrijdag een spotje uit waarin wordt gesteld dat Romney onder een plan van zijn running mate Paul Ryan nog maar één procent belasting gaat betalen.

Het spotje wordt uitgezonden in Colorado, Florida, Ohio, Iowa, Pennsylvania en Virginia, zogenoemde swing states die soms naar de Republikeinse en soms naar de Democratische kandidaat gaan.

Bekijk het spotje:

Alles over de verkiezingen in de VS in ons dossier

Door: Novum
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Verkiezingen in beeld

Bekijk de meest bijzondere foto's van de dag van de verkiezingen.

Bekijk fotoserie (72)

Winnen

Mitt Romney dacht echt dat hij de Amerikaanse presidentsverkiezingen zou winnen.

Lees meer

Obama speecht

Herkozen president Barack Obama heeft woensdag een verrassingsbezoek gebracht aan het hoofdkantoor van zijn campagneteam in Chicago.

Lees meer

Obama herkozen

De Amerikaanse president Barack Obama heeft de verkiezingen in zijn land gewonnen. Mitt Romney erkende de nederlaag. Wereldleiders en politiek Den Haag feliciteren Obama met zijn herverkiezing. Er zal geen machtswisseling plaatsvinden in de Senaat of Huis van Afgevaardigden.

Lees meer en bekijk beeld

Kamp Obama/Biden

Beelden van de uitslagenavond van Barack Obama in Chicago.

Bekijk foto's