Gepubliceerd: 
Laatste update: 
1 augustus 2012 15:57
1 augustus 2012 16:02

'Obama ligt voor dankzij vrouwen'

WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama ligt woensdag in de peilingen voor het eerst voor in drie belangrijke staten.

Foto:  AFP

Hij heeft in de staten Florida (51 procent), Pennsylvania (53 procent) en Ohio (50 procent) een kleine voorsprong genomen op zijn Republikeinse uitdager Mitt Romney.

Dat dankt Obama volgens onderzoekers vooral aan zijn populariteit onder vrouwen.

Geen enkele presidentskandidaat is sinds 1960 in het Witte Huis beland zonder in ten minste twee van de drie genoemde staten te winnen. Het gaat om een peiling van de Quinnipiac University, CBS News en The New York Times.

Vooral in Pennsylvania doet Obama het goed bij het vrouwelijk electoraat. Daar heeft hij onder de vrouwen een voorsprong van 24 procentpunten ten opzichte van Romney. In de twee andere staten is het verschil kleiner.

Economie

De Republikein moet proberen voordeel te halen uit zijn werk als zakenman. De economie belooft namelijk een belangrijk verkiezingsthema te worden. Helaas voor Romney denken alleen de inwoners van Florida dat hij een beter economisch programma heeft dan Obama.

Alles over de verkiezingen in de VS in ons dossier

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Verkiezingen in beeld

Bekijk de meest bijzondere foto's van de dag van de verkiezingen.

Bekijk fotoserie (72)

Winnen

Mitt Romney dacht echt dat hij de Amerikaanse presidentsverkiezingen zou winnen.

Lees meer

Obama speecht

Herkozen president Barack Obama heeft woensdag een verrassingsbezoek gebracht aan het hoofdkantoor van zijn campagneteam in Chicago.

Lees meer

Obama herkozen

De Amerikaanse president Barack Obama heeft de verkiezingen in zijn land gewonnen. Mitt Romney erkende de nederlaag. Wereldleiders en politiek Den Haag feliciteren Obama met zijn herverkiezing. Er zal geen machtswisseling plaatsvinden in de Senaat of Huis van Afgevaardigden.

Lees meer en bekijk beeld

Kamp Obama/Biden

Beelden van de uitslagenavond van Barack Obama in Chicago.

Bekijk foto's