'Helft euthanasie in Nederland is gedwongen'
AMSTERDAM - Rick Santorum, de conservatieve Republikeinse presidentskandidaat, denkt dat in Nederland bij het minste of geringste euthanasie wordt gepleegd.
Foto: ANP
Dat zegt hij in een filmpje van enkele weken geleden. Santorum, fel tegen abortus en euthanasie, beweert dat de helft van alle euthanasiegevallen niet vrijwillig, maar gedwongen is omdat ze oud en ziek zijn. “Dat is tien procent van alle sterfgevallen”.
Om die reden zouden ouderen niet in Nederland, maar in het buitenland naar het ziekenhuis gaan omdat ze er anders niet levend uitkomen.
Armbandjes
De oud-senator van Pensylvania, die met Mitt Romney de beste papieren heeft om de Republikeinse presidentskandidaat te worden, gaat nog een stapje verder in zijn beweringen. Zo is ook te horen in het filmpje dat ouderen die willen blijven leven armbandjes dragen met daarop de tekst ‘geen euthanasie alstublieft’.
Santorum waarschuwt ook voor abortus. Zo beweert hij dat dit 50 jaar geleden nog ergens achteraf werd uitgevoerd door artsen die als 'heel slecht' werden beschouwd, vandaag de dag zou het geaccepteerd zijn. "Het is geen moraal of ethisch probleem meer, en 'Obama care' zal ons daar naartoe leiden", aldus de Republikein.
Bekijk hier het filmpje:
Startpagina