Dossier:

Japan

Landen bieden Japan hulp

Laatste update:  12 maart 2011 00:09 info

SEOUL/MOSKOU - Na de aardbeving en de tsunami die Japan vrijdag troffen, hebben verscheidene landen hulp aangeboden.

Foto:  AFP

Onder meer de Europese Unie, De Verenigde Staten, Zuid-Korea, Zuid-Afrika en Frankrijk hebben een helpende hand uitgestoken.

EU

De Europese Commissie heeft vrijdag het Europese noodhulpprogramma geactiveerd. Dat gebeurde na een verzoek van Japan om opsporings- en reddingsteams en speurhonden voor het zoeken naar slachtoffers van de aardbeving en tsunami die dat land hebben getroffen.

''Japan is een van de landen in de wereld die het best voorbereid zijn op rampen, maar de omvang van deze aardbeving en de tsunami die erop volgde maakt internationale hulp noodzakelijk''. aldus Europees Commissaris Kristalina Georgieva (Humanitaire Hulp).

Verenigde Staten

De Amerikaanse president Barack Obama condoleerde Japan met de slachtoffers. ''De beelden van verwoesting en overstroming die uit Japan komen zijn simpelweg hartverscheurend. De gebeurtenissen van vandaag wijzen ons erop hoe breekbaar het leven kan zijn", zei de president.

De Verenigde Staten sturen een vliegdekschip naar Japan om te helpen na de verwoestende aardbeving en tsunami. Washington heeft al een ander vliegdekschip in Japan.

Zuid-Korea

Zuid-Korea beloofde ''elke mogelijke steun, waaronder het sturen van een ploeg reddingswerkers'', aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Seoul.

Rusland

Ook Rusland, dat de laatste tijd in de clinch lag met Japan, biedt hulp aan. ''We zijn natuurlijk bereid onze buren te helpen de gevolgen van de aardbeving het hoofd te bieden'', zei de Russische president Dmitri Medvedev tegen persbureau RIA Novosti.

Frankrijk is bereid ''in te gaan op elk mogelijk verzoek van Japan'', schrijft president Nicolas Sarkozy in een brief aan de Japanse premier Naoto Kan. Zuid-Afrika bracht eenzelfde boodschap over aan Tokio.

VN

De Verenigde Naties zeggen tientallen teams van hulpverleners paraat te hebben, die kunnen worden ingezet in de zwaarst getroffen gebieden.

Bekijk video's en de livestream

Special tsunami

Alle twitterberichten over de ramp op NUlive

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Japan 1 jaar later

Zondag is het een jaar geleden dat Japan getroffen werd door een verwoestende aardbeving en daaropvolgende tsunami. De schade is nog altijd groot.

Bekijk fotoserie (12)

Inzameling olifanten

Thaise olifanten zamelen op Khao San road in Bangkok geld in voor de slachtoffers van de aardbeving en tsunami in Japan.

Bekijk fotoserie

NUlive

Op Twitter wordt veel over de aardbeving en haar gevolgen gesproken.

Lees tweets op NUlive.nl

Videobeelden

Door de enorme hoeveelheid videobeelden zijn de beving en de daaropvolgende tsunami de best gedocumenteerde rampen ooit.

Bekijk video's