Officials blijven Vinokourov steunen

Laatste update:  31 juli 2007 17:22 info

ASTANA - De officials in Kazachstan blijven ondanks de positieve dopingtesten geloven in de onschuld van Aleksander Vinokoerov. Ze zijn ervan overtuigd dat het allemaal te maken heeft met de behandelingen die de renner na zijn zware val in de Ronde van Frankrijk kreeg.

Foto:  ANP

"Ik geloof niet dat Vinokoerov zich schuldig heeft gemaakt aan het gebruik van verboden middelen", zei Kairat Aitekenov, de onderminister van Toerisme en Sport, dinsdag bij een persconferentie. "Hij begrijpt er zelf ook niets van en is volledig in shock. Om te winnen met doping is zijn eer te na. Hij is een sportman met principes."

Zijn ploeg Astana ontsloeg Vinokoerov maandag nadat ook zijn B-staal een positief resultaat had overgeleverd. "Maar we weten zeker dat deze positieve testen zijn gekomen door de behandelingen die hij kreeg voor de wonden aan zijn knieƫn", aldus Alexander Antisjev, directeur van de wielerbond van Kazachstan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Tour 2007 nieuws

Eerder