Uitgegeven: 
Laatste update: 
6 juni 2012 22:03
7 juni 2012 11:08

Compensatie Nasdaq beursgang Facebook

NEW YORK - Nasdaq wil beleggers compenseren voor de storing die het Amerikaanse beursbedrijf overviel bij de beursgang van de socialenetwerksite Facebook.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Dat maakte Nasdaq woensdag bekend. Nasdaq zou in totaal 40 miljoen dollar willen uitkeren aan beleggers wier transacties in aandelen Facebook niet, onvolledig of te laat doorgegeven en verwerkt werden via het beurssysteem.

Concurrent NYSE Euronext zei te wachten op de details van het plan van Nasdaq, maar bestempelde de actie wel alvast als concurrentievervalsing.

Het plan kan volgens NYSE Euronext aanleiding zijn voor beleggers om hun handel te verplaatsen naar de Nasdaq, dat daarmee een groter marktaandeel zou krijgen dan dan ze normaal op eigen kracht zou zijn gelukt.

''Dit komt neer op het dwingen van de sector om Nasdaqs misstappen te subsidiëren en zou een schadelijke precedent scheppen met verstrekkende gevolgen voor de markten, de investeerders en het algemeen belang.''

Door: ANP
  • Deel

Eerdere berichten

Gisteren

Robots aan de tap

Google I/O was één groot high-tech feest. NUtech zette de vijf leukste beziens-waardigheden op een rijtje.

Lees de top 5
Banner NUjournaal Tech

Google Maps

Google Maps gaat deze zomer volledig op de schop. NUtech kon de nieuwe versie alvast testen.

Screenshots en bevindingen

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Ziggo

Ziggo verhoogt  per 1 julide internetsnelheid van bijna alle abonnementen. De hoogste snelheid komt uit op 150 Mbps.

Bekijk welke snelheid u krijgt

3D-wapen

De Hogeschool van Amsterdam is noodgedwongen gestopt met het printen van een 3D-wapen.

Lees het hele verhaal