Computer kan beetje gedachtenlezen

Laatste update:  31 januari 2012 15:09 info

BERKELEY - Amerikaanse wetenschappers zijn er in geslaagd de hersengolven van personen te koppelen aan bepaalde woorden.

Foto:  Charles Batenburg

Ze hebben de activiteit van de hersens in bepaalde gebieden geanalyseerd, terwijl de 15 proefpersonen naar stemmen luisterden. Een computermodel koppelde de golven daarna aan bepaalde woorden.

De computer kon later met 20 à 30 procent trefzekerheid de woorden reconstrueren aan de hand van de golven, aldus neurowetenschapper Brian Pasley van de Universiteit van Californië in het vakblad PLoS Biology.

De wetenschappers hopen dat ze in de toekomst gedachte woorden of zinnen kunnen opvangen. Ze willen zo patiënten helpen die bijvoorbeeld na een hersenbloeding niet meer kunnen spreken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gadgets

Lees alles over gadgets

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties