‘Wetenschapper besmet zichzelf met computervirus’

Laatste update:  26 mei 2010 15:28 info

AMSTERDAM – Een Britse wetenschapper heeft een met een computervirus geïnfecteerde chip in zijn hand geplaatst om het gevaar van technologische implantaten aan te tonen.

Onderzoeker Mark Gasson van de Universiteit van Reading gebruikt de chip in zijn hand om deuren te openen en zijn mobiele telefoon te activeren. Hij heeft het implantaat echter ook bewust met een computervirus besmet om te onderzoeken of hij met de chip andere apparaten kan besmetten.

Dat blijkt inderdaad het geval. Gasson beweert dat het computervirus op de geïnfecteerde chip kan worden overgedragen op de computersystemen die hij bedient met zijn implantaat.

Medische implantaten

Als andere mensen met een geïmplanteerde chip die systemen ook gebruiken, kunnen hun implantaten volgens de wetenschapper mogelijk ook besmet raken met het computervirus, zo meldt BBC News. Gasson maakt de volledige resultaten van zijn onderzoek binnenkort bekend op het International Symposium for Technology and Society in Australië.

Met zijn experiment wil de Britse wetenschapper waarschuwen voor medische implantaten die mogelijk kwetsbaar zijn voor computervirussen, zoals pacemakers en gehoorapparaten.

“Met de voordelen van dit soort technologieën komen ook nadelen”, aldus Gasson. “Als dit soort apparaten net zo geavanceerd worden als bijvoorbeeld mobiele telefoons, zullen er veiligheidsproblemen ontstaan en worden ze bijvoorbeeld kwetsbaar voor virussen.”

Intelligentie en geheugen

Gasson gelooft zelfs dat het probleem nog veel groter zal worden, omdat mensen volgens hem niet alleen implantaten zullen nemen om medische redenen.

“Als er ooit een implantaat wordt uitgevonden waarmee iemands geheugen of intelligentie kan worden verbeterd, is het goed mogelijk dat mensen uit vrije wil voor zo’n procedure zullen kiezen.”

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gadgets

Lees alles over gadgets

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties