Gepubliceerd: 
Laatste update: 
11 augustus 2012 22:09
12 augustus 2012 00:58

Wereldrecord Jamaica, Oranje zesde op estafette

LONDEN - Jamaica heeft op de laatste avond van het olympische atletiektoernooi de 4x100 meter gewonnen.

ANP

Usain Bolt, Yohan Blake, Michael Frater en Nesta Carter liepen met 36,84 seconden bovendien een nieuw wereldrecord.

Voor Bolt betekende het na zijn zeges op de 100 en de 200 meter zijn derde gouden medaille van het toernooi.

Het was bovendien de tweede keer op rij dat hij de 'treble' realiseerde. Het sprintfenomeen was niet erg verbaasd.

''Ik wist dat er een wereldrecord inzat. Ik hoopte dat we nog sneller zouden zijn, maar ik denk maar dat we op deze manier nog wat ruimte voor verbetering openlaten'', vertelde de 25-jarige veelvraat.

Het Nederlandse team werd zesde. Churandy Martina, Patrick van Luijk, Giovanni Codrington en Brian Mariano waren in de finale een tiende van een seconde langzamer dan vrijdag in de halve eindstrijd (38,39).

Alleen Australië was langzamer. Canada, dat als derde finishte, werd gediskwalificeerd.

Achter het team van Jamaica eindigden de Verenigde Staten als tweede. De Amerikaanse eindtijd (37,04) was precies gelijk aan het oude wereldrecord. Trinidad en Tobago (38,12) pakte brons.

Lees alles over de Olympische Spelen op NUsport

Door: Novum
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Recensie

'Nadat Klaas-Jan Huntelaar in het seizoen 2003-2004 26 competitiedoelpunten had gemaakt voor AGOVV, wilde slechts één club hem kopen: RBC.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Opinie Boks

‘Saai en voorspelbaar, zo kun je Roland Garros op het eerste oog noemen. Je kunt wat Nadal en Williams nu laten zien ook betitelen als razendknap.’

Lees verder

Van Ginkel

De middenvelder van Vitesse concentreert zich op het jeugd-EK, en niet op een transfer. 'Vitesse bepaalt natuurlijk niet alles, maar wel het meeste.' 

Lees verder