Gepubliceerd: 
Laatste update: 
9 augustus 2012 08:26
9 augustus 2012 08:26

Martina jaagt op medaille op 200 meter

LONDEN - Vier jaar na zijn diskwalificatie krijgt atleet Churandy Martina donderdag opnieuw een kans op olympisch succes op de 200 meter sprint.

Foto:  ANP

In Peking, waar hij nog uitkwam voor de Antillen, finishte Martina als tweede maar was hij met zijn voet buiten de baan gekomen.

De finale, met fenomeen Usain Bolt als grote favoriet, begint om 21.55 uur Nederlandse tijd.

Er liggen volop medaillekansen voor Nederland. Op Greenwich Park is dressuur-amazone Adelinde Cornelissen met Parzival een kanshebber voor goud. De individuele titelstrijd wordt beslist tijdens de kür op muziek.

Voor de hockeyers is Groot-Brittannië de laatste hindernis voor een plaats in de finale. Het duel begint om 21.00 uur Nederlandse tijd.

Een uur daarvoor strijden de beachvolleyballers Reinder Nummerdor en Richard Schuil om het brons. De Letten Martins Plavins en Janis Smedins zijn de tegenstanders.

Lees alles over de Spelen op de special van NUsport

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Klassementen Giro

De twintigste etappe levert naast heroïsche beelden ook een verschuiving op in de top van het klassement. Rigoberto Uran wipt over Cadel Evans heen voor de tweede plaats.

Bekijk alle klassementen
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Nadat Klaas-Jan Huntelaar in het seizoen 2003-2004 26 competitiedoelpunten had gemaakt voor AGOVV, wilde slechts één club hem kopen: RBC.'

Lees verder

Opinie Boks

‘Saai en voorspelbaar, zo kun je Roland Garros op het eerste oog noemen. Je kunt wat Nadal en Williams nu laten zien ook betitelen als razendknap.’

Lees verder