Hockeysters via shoot-outs naar finale in Londen
LONDEN - De Nederlandse hockeysters hebben zich woensdag geplaatst voor de olympische finale. In een enerverende halve eindstrijd werd Nieuw-Zeeland na het nemen van shoot-outs verslagen.
Na zeventig minuten en verlenging stond het 2-2, waardoor shoot-outs moesten bepalen wie door zou gaan naar de eindstrijd in Londen. Daarin miste voor Nederland Maartje Paumen en Margot van Geffen, maar keepster Joyce Sombroek stopte drie inzetten van Nieuw-Zeeland. Ellen Hoog schoot de beslissende bal binnen.
Argentinië wordt vrijdag de tegenstander in de strijd om het goud. De Zuid-Amerikaansen versloegen gastland Groot-Brittannië woensdagavond in Londen met 2-1.
Oranje begon allesbehalve goed aan de halve eindstrijd. Na zeven minuten kreeg Nieuw-Zeeland de eerste strafcorner van het duel, nadat Charlotte Harrison de voet van Merel de Blaey vond. Kiwi-captain Kayla Sharland flatste de bal in het doel.
Het duurde even voordat Nederland het ritme vond tegen de krachtige Kiwi’s, die frank en vrij hockeyden. Voor hen was het toernooi eigenlijk al geslaagd, nog nooit haalde Nieuw-Zeeland de laatste vier op de Spelen.
Maartje Paumen – die tot deze wedstrijd nog niet scoorde – hielp Oranje over een dood punt heen. Haar rake corner, na een een-tweetje met Maartje Goderie, leverde de gelijkmaker op.
Na rust leek Nederland de wedstrijd aardig onder controle te hebben, maar door een messcherpe uitval liep de Europees kampioen opnieuw averij op. De compleet vrijgelaten Forgesson verraste Joyce Sombroek in de korte hoek: 2-1.
Paumen
Opnieuw was het aanvoerder Paumen die haar team terug in de wedstrijd bracht. Vijf minuten na de tegentreffer pushte zij een corner hard en hoog in het Nieuw-Zeelandse doel: 2-2. De Limburgse heeft nu evenveel treffers op de Spelen gemaakt als alltime-topscorer Alyson Annan.
In een spannende slotfase waren er angstige momenten voor beide doelen. Zo kreeg Oranje nog twee corners tegen, die allebei niet werden benut. In de verlenging kreeg Nederland een korte hoekslag na een overtreding op Lidewij Welten, een situatie waar een strafbal zeker niet had misstaan.
Omdat de cornervariant op Kitty van Male mislukte, kwam het aan op shoot-outs. Daarin waren de hockeysters het meest koelbloedig. Voor Nieuw-Zeeland rest de strijd om het brons.
Nederland won in Peking in 2008 in de finale met 2-0 van China. Bij Athene 2004 verloor Oranje in de eindstrijd van Duitsland (1-2).
Lees alles over de Olympische Spelen op NUsport
Door: Hockey.nl


Startpagina