Gepubliceerd: 
Laatste update: 
3 augustus 2012 16:55
3 augustus 2012 23:43

Federer in thriller te sterk voor Del Potro

LONDEN - Roger Federer heeft zich geplaatst voor de finale van het olympische tennistoernooi. De nummer één van de ATP-ranglijst toonde zich in een bloedstollende halve eindstrijd te sterk voor de Argentijn Juan Martin Del Potro: 3-6, 7-6, 19-17.

1560 Foto:  ANP

Bekijk video

Het duel op het complex van Wimbledon nam liefst vier uur en 25 minuten in beslag.

In de derde set leek Federer de partij te beslissen toen hij zijn Argentijnse opponent bij een stand van 9-9 brak, maar met een lovegame trok Del Potro de stand weer gelijk.

Vijftien games later viel er pas weer een break te noteren; Federer bracht de 18-17 op het scorebord en mocht gaan serveren voor de winst, wat hij niet naliet.

Het was de vijftiende ontmoeting tussen Federer en Del Potro. De Argentijn won slechts twee van die wedstrijden, onder meer de finale van de US Open in 2009.

Twee maanden geleden bleek Federer nog te sterk in de kwartfinales van Roland Garros nadat Del Potro een 2-0 voorsprong in sets verspeelde.

Federer won nog nooit een individuele gouden medaille op de Spelen.

Murray

De Zwitser stuit in de finale op Andy Murray. De Brit was in twee sets te sterk voor Novak Djokovic: 7-5, 7-5.

Murray en Federer stonden al tegenover elkaar in de Wimbledon-finale van dit jaar. De Zwitser ging er toen met de overwinning vandoor.

Ook na de gewonnen halve eindstrijd tegen Djokovic liet de Schot vrijdag zijn tranen de vrije loop, maar dit keer van blijdschap.

''Het was een van de belangrijkste wedstrijden van mijn carrière, en een van de meest emotionele", zei Murray na zijn partij tegen Djokovic, met een grote lach op zijn gezicht.

''Ik ben zo blij met de zege. Je ziet mij normaal gesproken niet zo veel lachen. Ik ben niet gestopt met glimlachen sinds ik van de tennisbaan af ben."

Sjarapova

Maria Sjarapova is doorgedrongen tot de finale van het vrouwentoernooi. De Russin was in de halve eindstrijd te sterk voor haar landgenote Maria Kirilenko.

De nummer drie van de wereld had anderhalf uur nodig om zich van haar twaalf plekken lager geklasseerde tegenstandster te ontdoen: 6-2, 6-3.

Het Russische onderonsje was spannender dan de uitslag deed vermoeden. Kirilenko, die al twee keer van Sjarapova won, weerde zich kranig.

De winnares van Roland Garros maakte echter beter gebruik van haar kansen. Ze pakte vier van haar vijf breakmogelijkheden terwijl Kirilenko er slechts één van de vier benutte.

Williams

Sjarapova doet voor het eerste mee aan de Olympische Spelen. In de finale neemt ze het op tegen Serena Williams.

De Amerikaanse versloeg met overmacht de nummer één van de wereld, Victoria Azarenka uit Wit-Rusland: 6-1, 6-2.

Williams heeft al twee olympische titels. Met haar zus Venus won ze in 2000 in Sydney en in 2008 (Peking) het dubbelspel. Een gouden plak in het enkelspel ontbreekt nog op haar erelijst.

Lees alles over de Spelen op de special van NUsport

Door: NUsport
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Grootste Tourrenner

Bezoekers van NUsport.nl hebben Lance Armstrong uitgeroepen tot de grootste renner in de geschiedenis van de 110-jarige Ronde van Frankrijk.

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Column Menno Pot

'Veenstra moet een plaat ter grootte van Rottumerplaat voor zijn kop hebben, wil hij geloven dat een paar vriendjes in de rvc hem overeind houden.'

Lees verder

Transfertumult

PSV zou zijn oog hebben laten vallen op Stijn Schaars. De Eindhovenaren hebben echter nog geen actie ondernomen voor de Sporting-middenvelder.

Lees verder