Geen olympische finale voor kogelstoter Smith
LONDEN - Kogelstoter Rutger Smith is er vrijdag tijdens de kwalificaties niet in geslaagd zich voor de olympische finale te plaatsen.
Foto: ANP
De Nederlander, die hoop had op een medaille in Londen, kwam in zijn drie pogingen niet verder dan 20,08 meter.
De beste twaalf deelnemers kwalificeren zich voor de eindstrijd. Smith, die later ook nog meedoet aan het discuswerpen, eindigde als veertiende.
De eerste stoot van Smith was direct de beste. De tweede poging werd ongeldig verklaard en de derde keer noteerde hij een afstand van 19,55 meter. De Amerikaan Reese Hoffa kwam het verst in de kwalificatie met een stoot van 21,36.
Bij de Spelen in Peking haalde Smith vier jaar geleden wel de eindstrijd. Toen eindigde hij daarin als negende. Bij het discuswerpen kwam Smith destijds tot de zevende plek.
Lees alles over de Spelen op de special van NUsport
Door: ANP


Startpagina