Gepubliceerd: 
Laatste update: 
1 juli 2012 17:41
1 juli 2012 19:10

Goud voor Nederlandse estafettemannen op EK

HELSINKI - De Nederlandse sprintploeg heeft zondag bij de EK atletiek in Helsinki de gouden medaille gepakt op de 4x100 meter estafette.

Foto:  ANP

Het kwartet, bestaande uit Brian Mariano, Churandy Martina, Giovanni Codrington en Patrick van Luijk, liep bovendien een Nederlands record van 38,34 seconden.

Het was al de vijfde medaille voor de Nederlandse ploeg op dit EK.

Martina veroverde zijn tweede gouden plak na zijn titel op de 200 meter. Voor Van Luijk was het ook zijn tweede medaille na het zilver op de 200 meter.

Hij fungeerde zondag in de finale als slotloper en bleef op de laatste 100 meter de sterker geachte ploegen van Duitsland (zilver in 38,44) en Frankrijk (brons 38,46) voor.

Het oude record van 38,63 dateerde van de WK van 2003 in Parijs. Thimoty Beck, Troy Douglas, Patrick van Balkom en Caimin Douglas liepen die tijd in de halve finales. De nieuwe recordtijd van 38,34 telt mondiaal ook mee, want Oranje stijgt naar de derde plek in het landenklassement.

Duitsers

Van Luijk hield zich maar met één ding bezig tijdens zijn sprint als slotloper. ''Ik dacht alleen maar: die Duitsers mogen er niet voorbij'', zei hij na de gouden race van het Nederlandse kwartet op de Europese kampioenschappen atletiek in Helsinki. Oranje won in een Nederlands record van 38,34. Duitsland werd tweede.

Kopman Churandy Martina had zijn teamgenoten voorgehouden dat een tijd van 38,3 erin zat. ''Je moet altijd positief zijn, anders kun je beter thuisblijven. Bij de warming-up klopte het nog niet, maar in de wedstrijd ging het prima'', constateerde de Antilliaan, die ook al goud won op de 200 meter.

Derde loper Codrington had speciaal getraind op de vreemde, hoekige bochten van de baan in Helsinki. Het ging nog bijna mis, want hij tikte de voet van Van Luijk aan. ''Ik moest moeite doen om binnen de baan te blijven.''

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Column Zonneveld

'Ik zie de bui al hangen, zeker nu Gesink langzaam maar zeker wegzakt in het drijfzand van verwachtingen. Nog even en onze blik valt op Kelderman.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Opinie Nando Boers

''Een mogelijke verliespost van een ton kan ook ik niet dragen, maar als je bij een uitverkocht Thialf geld verliest, is er wel wat aan de hand.'

Lees verder

Giro-klassementen

Vincenzo Nibali heeft goede zaken gedaan in het 'klimweekeinde'. Cadel Evans heeft een achterstand van 1.26. Rigoberto Uran completeert de top drie.

Bekijk de klassementen