Uitgegeven: 
Laatste update: 
27 juni 2012 22:07
28 juni 2012 08:15

Bert van Marwijk stopt als bondscoach van Oranje

HOOFDDORP - Bert van Marwijk stopt per direct als bondscoach van het Nederlands elftal.

ANP

De keuzeheer diende woensdag zijn ontslag in bij de KNVB, tien dagen na de uitschakeling in de eerste ronde op het EK.

Van Marwijk voerde twee evaluatiegesprekken met de KNVB over de gang van zaken rondom het EK. Deze gesprekken verliepen volgens beide partijen in een ‘open, eerlijke en constructieve’ sfeer.

“De KNVB is Van Marwijk bijzonder erkentelijk: hij heeft uitzonderlijk goed gepresteerd met een finaleplaats op het WK en een eerste plaats op de FIFA-ranking”, aldus directeur Bert van Oostveen van de KNVB.

“Ik kijk persoonlijk met een heel goed gevoel terug op onze samenwerking. Natuurlijk is het spijtig om vroegtijdig afscheid van elkaar te nemen, maar we moeten realistisch zijn.”

WK-finale

Van Marwijk was sinds medio 2008 bondscoach. Hij loodste Nederland soepel naar het WK 2010 en EK 2012.

Op het WK eindigde Nederland als tweede, na een verloren finale tegen Spanje.

De KNVB zal op korte termijn op zoek gaan naar een nieuwe bondscoach. De eerstvolgende interland is een oefenduel met België op 15 augustus.

Onder leiding van Van Marwijk speelde Oranje 52 interlands. 34 daarvan werden gewonnen, tien duels eindigden onbeslist en acht keer verloor Nederland.

Lees de reactie van Van Marwijk op NUsport

Lees de reactie van Wesley Sneijder op het nieuws

Lees de Twitterreacties op dit nieuws op NUlive

Alles over het EK 2012 op de special van NUsport

Door: NUsport
  • Deel

Eerdere berichten

Gisteren

Liveticker Giro

De zeventiende etappe van de Ronde van Italië is overwegend vlak. Mark Cavendish kan in Vicenza al weer zijn vijfde ritzege pakken.

Volg de etappe live
Banner NUjournaal Sport

Anderen over

Kenners komen aan het woord over olympisch kampioen Dorian van Rijsselberghe. 'Hij is een inspiratie. Ik heb hele hoge verwachtingen voor hem richting de Spelen van Rio.'

Lees verder

Column Mart Smeets

'David Beckham heeft het heel goed gedaan. Een leven leiden zoals hij deed was schier onmogelijk. Hij kon het aan en gaf het vorm.'

Lees verder