Uitgegeven: 
Laatste update: 
19 juni 2012 18:46
19 juni 2012 21:14

BMC met Evans en Gilbert naar Tour de France

SANTA ROSA - Cadel Evans krijgt bij zijn poging om net als vorig jaar de Tour de France te winnen met name hulp van wielrenners die ook in 2011 van de partij waren. Dat blijkt uit de dinsdag gepresenteerde tourploeg van BMC.

1271 Foto:  ANP

Het gaat om de Duitser Marcus Burghardt, de Amerikaan George Hincapie, de Fransman Amaël Moinard, de Italiaan Manuel Quinziato en de Zwitser Michael Schär.

Nieuw in de ploeg in vergelijking met vorig jaar zijn de Brit Steve Cummings, de Belg Philippe Gilbert en de Amerikaan Tejay van Garderen.

Eerder was al bekend dat de Noor Thor Hushovd, die vorig jaar twee ritten won, niet meedoet in Frankrijk. Hij is herstellende van een virale infectie.

BMC heeft vanaf de start van de Ronde van Frankrijk op 30 juni in Luik maar één doel: een tweede tourzege voor Evans. De Australiër zelf is vol vertrouwen en vindt dat BMC met een sterker team dan vorig jaar aan de start verschijnt.

''Ik weet nu dat ik kan winnen. Mijn voorbereiding dit jaar is vrijwel dezelfde als de vorige keer'', aldus Evans, die verwacht dat het routeschema dit jaar in zijn voordeel is. Hij verwacht dat de tijdritten zullen zorgen voor de verschillen. ''Maar net als vorig jaar zal ik tijdens de Tour mijn eigen race rijden.''

Samuel Sanchez

De Spanjaard Samuel Sanchez wordt in de komende Ronde van Frankrijk bijgestaan door acht Spaanse Basken. De kopman van Euskaltel-Euskadi, die vorig jaar het bergklassement won, krijgt grotendeels dezelfde ploeg mee als vorig jaar. Dat meldt l'Équipe dinsdag.

Alan Perez en Ivan Velasco worden ten opzichte van de vorige editie vervangen door Jorge Azanza en Mikel Astarloza. De overige renners zijn: Gorka Izagirre, Egoi Martinez, Ruben Perez, Amets Txurruka, Pablo Urtasun en Gorka Verdugo.

Sanchez werd de laatste twee jaar vijfde in de Ronde van Frankrijk. De Tour gaat op 30 juni van start in Luik.

Lotto-Belisol

Lotto-Belisol wil de komende Tour de France met Jurgen Van Den Broeck een gooi doen naar een goede eindklassering in Frankrijk. De Belgische ploeg mikt ook op een ritzege met de sprinter André Greipel.

De Duitser krijgt daarbij hulp van Greg Henderson, Jürgen Roelandts en Marcel Sieberg. Van Den Broeck moet in de bergen bijgestaan worden door Francis De Greef, Adam Hansen, Marcel Sieberg en Jelle Vanendert.

Sportief manager Marc Sergeant is ervan overtuigd dat hij een 'evenwichtige en homogene selectie' heeft samengesteld. ''Het is een groot voordeel voor onze renners dat we met zeer duidelijke doelstellingen naar de Tour trekken.''

''We gaan met onze ploeg en met Jurgen Van den Broeck in het bijzonder voor het best mogelijke eindklassement.''

Door: ANP/NUsport
  • Deel

Eerdere berichten

Gisteren

Anderen over

Kenners komen aan het woord over Andy Murray, die als een van de favorieten geldt voor Wimbledon. 'Mentaal kan hij nog beter.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Column Mart Smeets

'In Nederland, althans buiten de intiem gebleven hockeygemeenschap, hebben we geen weet hoe 'groot' deze nummer 14 ooit geweest is.'

Lees verder

Transfertumult

FC Barcelona heeft zijn pijlen gericht op Juan Mata. De club denkt dat de middenvelder van Chelsea niet in de plannen van José Mourinho voorkomt.

Lees verder