De Jong verslaat Kramer op vijf kilometer

Laatste update:  11 februari 2012 18:58 info

HAMAR - Bob de Jong heeft zaterdag in Hamar bij de wereldbekerwedstrijd over vijf kilometer Sven Kramer in een direct duel verslagen.

Foto:  ProShots

De Leimuidenaar, die deze week nog op het natuurijs actief was, kwam tot een tijd van 6.21,23 en was daarmee 0,64 seconde rapper dan de regerend olympisch kampioen.

Jan Blokhuijsen werd derde: 6.22,47.

Eerder op de dag reed Ted-Jan Bloemen in de B-divisie 6.21.91 en Koen Verweij 6.23.83. Daarmee zetten de Nederlanders de vijf beste tijden van de dag op de klok, want in de A-divisie noteerde Alexis Contin met 6.24.30 de vierde tijd.

Stand

In de World Cup-stand leidt De Jong met 290 punten. Kramer heeft hetzelfde puntentotaal, maar omdat De Jong de wedstrijd in Hamar gewonnen heeft moet de TVM-rijder genoegen nemen met de tweede plaats in de stand.

Derde staat Jorrit Bergsma die in Hamar ontbrak. De BAM-rijder gaf de voorkeur aan de natuurijswedstrijden in Nederland.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Verliezen niet leuk'

Captain Van Bommel baalt van nederlaag

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder