Haase zet Oranje op voorsprong tegen Finland

Laatste update:  10 februari 2012 15:27 info

AMSTERDAM - Robin Haase heeft Nederland op een 1-0 voorsprong gezet in het Davis Cup-duel met Finland. In Den Bosch was Haase veel te sterk voor Juho Paukku.

ANP

De Hagenaar verloor in sportcentrum de Maaspoort slechts drie games tegen de nummer 656 van de wereld: 6-1, 6-1, 6-1.

De Fin leek aan het begin van de wedstrijd last te hebben van zenuwen. Hij stapelde fout op fout waardoor de Nederlander na twintig minuten eenvoudig de eerste set binnen kon slepen: 6-1.

Het wedstrijdbeeld veranderde nauwelijks in het tweede bedrijf. Onnodige fouten kenmerkten nog steeds het spel van Paukku en de Fin had nauwelijks een antwoord op het solide spel van Haase: 6-1.

De Bakker

De derde set bleek slechts een formaliteit. Paukku slaagde er nog één keer in zijn servicegame te winnen, maar kon Haase verder weinig tegenstand bieden. De Nederlander benutte na ruim een uur spelen zijn eerste matchpoint: 6-1.

Thiemo de Bakker speelt vrijdag de tweede partij tegen Timo Nieminen. De Fin is de mondiale nummer 314.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Verliezen niet leuk'

Captain Van Bommel baalt van nederlaag

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder