Wennemars en Tuitert niet op NK marathon

Laatste update:  7 februari 2012 21:26 info

AMSTERDAM - Op het overleg tussen de KNSB en de Vereniging Marathon Sponsoren (VMS) is besloten om niet met team-KPN aan de start van het NK marathon op natuurijs te verschijnen.

1241 Foto:  ANP

De betrokken schaatsers, waaronder Erben Wennemars en olympisch kampioen Mark Tuitert, hebben begrip voor het besluit.

Het team zal de komende week wel kunnen deelnemen aan de natuurijsklassiekers die op het programma staat.

Onduidelijk is nog of de ploeg van start gaat in de Elfstedentocht, mocht deze verreden worden. De Friesche Elfsteden moet hiervoor dispensatie verlenen.

De KNSB besloot maandag om de laatste A-licentie die over was aan de nieuwe KPN-ploeg te gunnen. Die bestaat naast Wennemars en Tuitert uit meervoudig marathonkampioen Arjan Smit en voormalig olympisch kampioen Jochem Uytdehaaghe.

De oprichting van het KPN-team leidde tot veel protest in het marathonpeloton. Er werd zelfs met boycot van het NK gedreigd. De sponsoren van de overige teams vreesden dat alle aandacht naar de nieuwe formatie zou gaan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Verliezen niet leuk'

Captain Van Bommel baalt van nederlaag

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder