Groothuis derde na eerste dag WK sprint

Laatste update:  29 januari 2012 09:25 info

CALGARY - Stefan Groothuis staat na de eerste dag van het wereldkampioenschap sprint op de derde plaats.

1239 Foto:  ANP

De Gelderlander klokte op de 1000 meter een tijd van 1.07,52 (tweede) en moet na twee afstanden alleen de Zuid-Koreaanse titelverdediger Kyou-hyuk Lee en de Rus Dmitri Lobkov voor zich dulden.

Groothuis moet zondag op de tweede 500 meter 0,27 seconde op Lee goedmaken. Hein Otterspeer begint de tweede dag als zevende.

Enkele foutjes

Groothuis werd op de 1000 meter in een direct duel geklopt door de Amerikaan Shani Davis. Na een race met enkele foutjes moest de Control-rijder 0,25 seconde toegeven op de inwoner van Chicago.

Davis staat in de tussenstand zesde. Otterspeer stelde op de kilometer enigszins teleur. Hij finishte na 1.08,54 en werd daarmee slechts elfde.

Schipper en De Vries

Pim Schipper werd 14 (1.08,87), Sjoerd de Vries vond zijn naam terug op de 25e plaats: 1.09,45. Beide rijders staan in de rangschikking respectievelijk slechts 21e en 27e.

Lee behield de koppositie dankzij een tijd van 1.08,01 (vierde). Lobkov was 0,08 seconde langzamer en staat voorlopig tweede.

Dames

Christine Nesbitt heeft met een wereldrecord op de 1000 meter de leiding genomen bij de dames. De 26-jarige Canadese rijdster dook als eerste vrouw ooit onder de 1.13 op de kilometer.

Ze bleef ruimschoots onder de oude mondiale toptijd van haar landgenote Cindy Klassen: 1.12,68 om 1.13,11.

Marrit Leenstra (1.14,16) en Margot Boer (1.14,37) eindigden op gepaste afstand respectievelijk als tweede en derde.

Klassement

In het klassement is Boer de beste Nederlandse, op de vierde plaats. Nesbitt verdedigt zondag een voorsprong van 0,56 seconde op Jenny Wolf, die de 1000 meter afrondde in 1.14,95 (negende).

Annette Gerritsen kwam na 1.14,67 over de streep en staat daardoor zesde in de tussenstand. Leenstra is zevende.

Oenema scherpte haar persoonlijk record behoorlijk aan, tot 1.14,92, en werd daarmee achtste. In de stand vond ze haar naam terug op plek tien.

Lees alles over het WK sprint op NUsport

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Verliezen niet leuk'

Captain Van Bommel baalt van nederlaag

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder