Alderweireld baalt van strafschop

Laatste update:  19 januari 2012 20:29 info

AMSTERDAM - AZ was donderdagmiddag in de herhaling van het bekerduel tussen de Alkmaarse ploeg en Ajax de bovenliggende partij, maar dankte de overwinning uiteindelijk mede aan een strafschop, na hands van Toby Alderweireld.

Foto:  ProShots

 Bekijk video

De verdediger van Ajax kreeg een schot van Roy Beerens op zijn arm, waarna scheidsrechter Pol van Boekel de bal op de stip legde. Rasmus Elm schoot vervolgens de 2-3 op het scorebord.

Alderweireld liet na afloop weten dat er een merkwaardige woordenwisseling ontstond na het fluitsignaal van Van Boekel en deed tegelijk zijn beklag over diens beslissing.

"Ik denk dat het zeker geen terechte penalty was. Ik hield mijn arm strak langs mijn lichaam. Die kan ik niet wegtoveren. Dus ik denk dat het zeker een onterechte penalty was", aldus Alderweireld.

"De scheidsrechter zei dat het kon zijn dat hij fout zat, maar dat het zijn beslissing was. Ik heb gevraagd of hij niet aan de grensrechter kon vragen wat die er van vond, maar hij zei 'het is mijn beslissing' en dat ik een poging deed om met mijn arm de bal aan te raken. 'Maar ik kan ook verkeerd zitten', voegde hij daaraan toe."

Realistisch zijn

In de slotfase van het duel vond een soortgelijke handsbal plaats in het strafschopgebied van AZ. Nick Viergever beroerde de bal met de arm. Van Boekel besloot ditmaal geen strafschop te geven.

"Ik kan er wel verder over doorgaan en natuurlijk is het jammer, maar je moet denk ik realistisch genoeg zijn en naar jezelf kijken en hoe het spel is", hield Alderweireld zich op de vlakte. "Dat was niet best vandaag. Daar moeten we ons op focussen en niet op de scheidsrechter."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Roland Garros

'Op papier heeft Sijsling een redelijke loting. Müller is ervaren, heeft een gevaarlijke service, maar gravel is zijn minste ondergrond.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder