Robben in Europees elftal van het jaar

Laatste update:  18 januari 2012 12:48 info

AMSTERDAM - Arjen Robben heeft als enige Nederlander een plaats gekregen in het Europese elftal van 2011. 

Foto:  ANP

De speler van Bayern München kreeg voldoende stemmen van de bezoekers van de website van de Europese voetbalbond UEFA. Edwin van der Sar, Wesley Sneijder en Robin van Persie, die eveneens waren genomineerd, vielen buiten de boot.

Het elftal wordt gedomineerd door spelers van FC Barcelona en Real Madrid. Robben, Gareth Bale (Tottenham Hotspur) en Thiago Silva (AC Milan) zijn de enigen die voor een andere ploeg spelen.

Barcelona is met Daniel Alves, Gerard Piqué, Xavi Hernandez, Andres Iniesta en Lionel Messi het best vertegenwoordigd.

Real Madrid heeft met Iker Casillas, Marcelo en Cristiano Ronaldo drie spelers in het sterrenteam. Josep Guardiola van FC Barcelona werd verkozen tot beste coach.

Sinds 2001 kan via de website van de UEFA jaarlijks worden gestemd op het beste elftal. Deze keer brachten in totaal 4,5 miljoen mensen hun stem uit.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Roland Garros

'Op papier heeft Sijsling een redelijke loting. Müller is ervaren, heeft een gevaarlijke service, maar gravel is zijn minste ondergrond.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder