Van der Garde hoopt nog steeds op plek in Formule 1

Laatste update:  17 januari 2012 17:47 info

RIJSWIJK - Giedo van der Garde is nog altijd positief gestemd over zijn toekomst als coureur, ook al is er in de Formule 1 voor het seizoen 2012 nog maar één stoeltje vacant.

1357 Foto:  NUsport/Frits van Eldik

''Ik wacht nog steeds op goed nieuws en ben daar positief over'', laat de 26-jarige Van der Garde via Twitter weten.

Hij zag dinsdag een eventueel dienstverband bij Williams aan zijn neus voorbijgaan.

De Britse renstal koos voor de Braziliaan Bruno Senna als tweede rijder. Alleen Hispania Racing (HRT) heeft nog een plaats beschikbaar.

Van der Garde, die de afgelopen seizoenen in de talentklasse GP2 actief was, zinspeelde niet op een contract bij de Spaanse renstal. ''Ik ben op dit moment heel hard aan het trainen. Ik bereid me zo goed mogelijk voor'', was het enige dat hij losliet.

Minste auto

Vorig jaar zag hij het in elk geval niet zitten in de auto van HRT te stappen. ''Als ik de kans had gekregen om bij Hispania Racing te gaan rijden, dat zo'n beetje de minste auto heeft, dan had ik dat niet gedaan'', zei Van der Garde in augustus tegen NUsport.

''Als ik de overstap weet te maken, is het belangrijk dat ik bij een goed team terecht kom waar ik in het begin veel kan leren en daarna kan laten zien wat ik in huis heb om uiteindelijk nog een stapje omhoog te maken. Dat is mijn doel. Ik zie het niet zitten om naar de Formule 1 te gaan om in de achterhoede te racen.''

Mogelijk is de rol van reservecoureur bij een beter team daarom nu ook een optie voor de Nederlander.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Roland Garros

'Op papier heeft Sijsling een redelijke loting. Müller is ervaren, heeft een gevaarlijke service, maar gravel is zijn minste ondergrond.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder