Liverpool doet goede zaken in League Cup
MANCHESTER - Liverpool heeft woensdag een belangrijke stap gezet richting de finale van de League Cup.
Door een benutte penalty van Steven Gerrard werd in de eerste halve finale met 1-0 gewonnen bij Manchester City. Over twee weken is de return op Anfield.
Liverpool kreeg de penalty in de dertiende minuut toegekend na een overtreding van Stefan Savic op Daniel Agger.
Bij de thuisploeg stond Nigel de Jong in de basis. Een kwartier voor tijd werd hij gewisseld voor Aleksandar Kolarov. Dirk Kuijt zat bij Liverpool de hele wedstrijd op de bank.
De andere finalist komt uit de dubbele ontmoeting tussen Crystal Palace en Cardiff City, beide uitkomend in de tweede divisie. Crystal Palace won dinsdag de thuiswedstrijd met 1-0.
AS Roma
AS Roma heeft zich woensdag weten te plaatsen voor de kwartfinale van de Coppa Italia. De Romeinen met Maarten Stekelenburg onder de lat zijn in eigen huis met 3-0 te sterk voor Fiorentina.
Erik Lamela is de grote man aan de kant van Roma. De Argentijn zorgt in de 53e en 66e minuut voor de eerste twee treffers. Fabio Borini gooit het duel een kwartier voor tijd definitief in het slot.
Juventus
In de strijd om een plaats bij de laatste vier neemt de ploeg van coach Luis Enrique het op tegen Juventus. De gedeelde koploper in de Serie A was eerder al te sterk voor Bologna (2-1).
Ook Siena (na strafschoppen voorbij Palermo), Lazio Roma (3-2 tegen Hellas Verona) en Chievo (1-2 bij Udinese) wisten zich in een eerder stadium te plaatsen voor de kwartfinales.
De winnaars van de duels Napoli - Cesena, AC Milan - Novara en Internazionale - Genoa voegen zich later bij deze vijf clubs.
Sevilla
Sevilla is er woensdag ondanks een 2-1 overwinning in eigen huis op Valencia niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken in de Copa del Rey.
Omdat het heenduel eindigde in een 1-0 zege voor de ploeg uit de Sinaasappelstad gaat Valencia door in de Spaanse beker.
Roberto Soldado zorgde er in de 66e minuut voor dat Valencia een plaats bij de laatste acht bijna niet meer kon ontgaan: 0-1.
Sevilla had vanaf dat moment drie goals nodig om door te bekeren en kwam daar wonderwel nog dicht in de buurt. Ivan Rakitic en en Viktor Ruiz (eigen doelpunt) zorgden voor een 2-1 voorsprong, maar verder dan dat kwam de thuisploeg niet.
Levante
Valencia neemt het in de kwartfinales op tegen stadsgenoot Levante. De huidige nummer vier van de Primera Division voorkwam eerder op de avond een stunt van Alcorcon.
Het uitduel werd nog met 2-1 gewonnen door de tweedeklasser, maar Levante maakte dat thuis ruimschoots goed: 4-0.
Ook Espanyol, dat afgelopen speelronde in de competitie nog een punt pakte tegen FC Barcelona (1-1), maakte een nederlaag in de heenwedstrijd tegen een club uit de Segunda Division goed.
Nadat het bij Cordoba 2-1 was geworden, won de tweede club van Barcelona in eigen stadion met 4-2. In de kwartfinales treft men Mirandes. De derdeklasser bleek eerder over twee duels te sterk voor Racing Santander.
El Clasico
Ook Real Madrid (ten koste van Malaga) en Real Mallorca (versloeg Real Sociedad) zijn al verzekerd van een plaats in de volgende ronde.
De Madrilenen nemen het daarin op tegen de winnaar van de tweestrijd tussen FC Barcelona en Osasuna. Mallorca treft Albacete of Athletic de Bilbao.

Startpagina