Kenny alsnog wereldkampioen baanwielrennen

Laatste update:  9 januari 2012 21:30 info

AIGLE - De internationale wielrenunie (UCI) heeft Jason Kenny maandag zoals verwacht uitgeroepen tot wereldkampioen sprint op de baan. De Brit neemt de regenboogtrui over van Grégory Baugé.

Foto:  ANP

Deze Fransman overtrad de dopingreglementen en moest zijn gouden medailles van het WK in Apeldoorn (maart 2011) inleveren.

Baugé miste een controle en was in een tijdsbestek van achttien maanden bovendien twee keer niet beschikbaar voor een dopingtest.

Dit vergrijp kan worden vergeleken met het inleveren van een positieve plas. De Franse federatie strafte de boosdoener met een jaar schorsing. Die is inmiddels voorbij.

Baugé maakte ook deel uit van het Franse sprintteam dat wereldkampioen werd. De UCI kende die titel toe aan de Duitsers René Enders, Maximilian Levy en Stefan Nimke.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Verliezen niet leuk'

Captain Van Bommel baalt van nederlaag

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder