Messi, Ronaldo en Xavi strijden om Gouden Bal
ZÜRICH - Cristiano Ronaldo, Xavi of toch weer Lionel Messi?
Foto: ANP
De Portugese vedette van Real Madrid en de twee sterren van FC Barcelona zijn de drie kanshebbers op de Gouden Bal, de jaarlijkse onderscheiding van de FIFA voor de beste voetballer ter wereld. De Argentijnse aanvaller Messi kreeg deze prestigieuze prijs de afgelopen twee jaar.
Messi (24) geldt opnieuw als favoriet. De Argentijn won in 2011 met Barcelona onder meer de Spaanse titel, de Champions League en het WK voor clubteams.
Trainers
Zijn trainer Josep Guardiola is samen met José Mourinho (Real Madrid) en Alex Ferguson (Manchester United) in de race voor de titel coach van het jaar. Bondscoaches, aanvoerders van de nationale ploegen en journalisten kiezen de winnaars.
Tijdens het gala in Zürich, dat om 19.00 uur begint, worden tevens de beste voetbalster en beste vrouwencoach gehuldigd. Daarnaast wordt de Puskás Award voor het mooiste doelpunt van het jaar uitgereikt.

Startpagina