Rose loodst Bulls langs Lakers, Heat klopt Mavericks
AMSTERDAM - Chicago Bulls is het NBA-seizoen zondag begonnen met een 87-88 zege op Los Angeles Lakers. De beslissing in het Staples Center viel enkele seconden voor tijd: Derrick Rose scoorde nadat Luol Deng de bal afsnoepte van Kobe Bryant.
De Bulls stonden bijna vier minuten voor tijd nog met elf punten achter. “We hadden niet verwacht in zo’n situatie terecht te komen, maar gelukkig konden we aan het eind een tandje bijschakelen”, sprak Rose, die zorgde voor 22 punten, na afloop.
Ondanks de nederlaag toonde Bryant, wiens inzetbaarheid twijfelachtig was door een polsblessure, zich redelijk tevreden. “In verdedigend opzicht waren we fantastisch. We worden steeds beter.”
Bryant speelde zijn veertiende ‘kerstwedstrijd’, waarmee hij het record van Earl Monroe, Dolph Schayes en Shaquille O’Neal verbeterde.
Clippers
De Los Angeles Clippers kwamen wél tot winst Mede dankzij twintig punten van nieuweling Chris Paul werd met 86-105 gewonnen van de Golden State Warriors.
Ook Blake Griffin was met 22 punten op dreef voor de ambitieuze club.
Onder leiding van Kevin Durant zette Oklahoma City Thunder de eerste wedstrijd in winst om. Orlando Magic boog met 89-97 het hoofd; Durant zorgde voor dertig punten.
Revanche Heat
Eerder op de dag revancheerde Miami Heat zich voor de verloren NBA-finale van vorig seizoen tegen Dallas Mavericks door in Texas makkelijk met 105-94 te winnen.
De kerstmiddag in Dallas begon met het jaarlijkse hoogtepunt dat de kampioen van vorig seizoen de kampioensvlag - of 'banner' - krijgt uitgereikt.
De Mavericks hadden daar twee maanden langer op moeten wachten dan verwacht, omdat de spelers en clubs maandenlang ruzie hadden over een nieuwe cao. NBA-baas David Stern werd bij de ceremonie dan ook uitgefloten door de fans.
Supersterren
Daarna konden de supporters ook niet tevreden zijn over het spel van de thuisploeg, want Miami Heat overspeelde de kampioen in de eerste drie kwarten volledig.
Aan het de hand van de twee supersterren Dwayne Wade (26 punten) en LeBron James (37 punten) stond de ploeg van coach Erik Spoelstra na drie periodes voor met 65-97. Geen andere speler van de Heat eindigde in dubbele cijfers wat betreft punten.
Draaglijker
In het laatste kwart zorgde de thuisploeg er nog voor dat de score draaglijker werd, maar de overwinning van de Heat kwam nooit in gevaar.
Dallas-vedette Dirk Nowitzki had een off-day en schoot slechts zes van zijn vijftien schoten raak. Hij eindigde nog wel met 21 punten. De nieuwkomers Lamar Odom en Vince Carter moesten duidelijk nog wennen met vier en vijf punten respectievelijk.
New York Knicks
New York Knicks won in eigen huis van de Boston Celtics: 106-104.
In het eerste kwart waren de Knicks met 34-23 nog veel beter dan de Celtics, waar forward Paul Pierce met een hielblessure ontbrak.
In het tweede kwart waren de bezoekers echter gelijkwaardig en de derde periode ging 35-17 overtuigend naar de ploeg uit Boston die een voorsprong van acht punten pakte in de wedstrijd.
Beslissing
Met nog zestien seconden te gaan maakte Boston-speler Marquis Daniels bij een gelijke stand een fout op Knicks-ster Carmelo Anthony en die schoot kalm zijn twee vrije worpen er in.
Het waren het 36e en 37e punt van de forward en het bleek de beslissing, omdat de verdediging van de Knicks in de resterende tijd met hangen en wurgen overeind bleef. Kevin Garnett miste in de laatste zoemer een schot dat een verlenging had opgeleverd
Supertrio
In de vernieuwde Madison Square Garden konden de fans van de thuisploeg voor het eerst het nieuwe supertrio van de Knicks aanschouwen, dat door de komst van Tyson Chandler is ontstaan.
Center Chandler had in zijn debuut nog niet de beste statistieken, maar deed met zes geblokte schoten wel waarvoor hij gehaald was: de verdediging versterken.
Aanval
De andere twee sterren van de thuisploeg Anthony en Amar’e Stoudamire zorgden er voor dat de aanval van de Knicks prima verzorgd was. De beide forwards combineerden voor 58 punten.
Point guard Toney Douglas, voor dit seizoen aangemerkt als de zwakke schakel van New York, overtuigde direct door negentien punten te maken en 4 assists te geven.
Rajon Rondo
Bij de Celtics, kampioen in 2008, was point guard Rajon Rondo de uitblinker. Zijn 31 punten en dertien assist waren niet voldoende voor de ploeg van coach Doc Rivers.
Aankoop Brandon Bass liet wel zien een versterking te zijn met twintig punten en elf rebounds vanaf de bank.

Startpagina