Hockeyers onderuit tegen Australië

Laatste update:  8 december 2011 08:55 info

AUCKLAND - De Nederlandse hockeyers hebben een flinke tik moeten incasseren op de Champions Trophy. Titelverdediger Australië was donderdag in Auckland met 4-2 te sterk voor het elftal van bondscoach Paul van Ass.

Foto:  ANP

Oranje staat door het verlies na twee wedstrijden in de zogenoemde finalepoule op één punt. Australië is met zes punten al zeker van een plek in de eindstrijd.

Enkele uren na de nederlaag zorgde Spanje ervoor dat Oranje de kans op een finaleplaats toch nog grotendeels in eigen hand heeft.

De Zuid-Europeanen zetten in de andere wedstrijd in de finalepoule Nieuw-Zeeland met 3-2 aan de kant.

Spanje staat nu tweede met drie punten. Nieuw-Zeeland heeft net als Nederland één punt. Het laatste groepsduel van Oranje is zaterdag tegen Spanje. Nederland moet zelf dus sowieso van Spanje winnen om nog als tweede te kunnen eindigen.

Doelsaldo

Een overwinning op Spanje volstaat alleen als Nieuw-Zeeland verliest of gelijk speelt tegen Australië.

Mocht Nieuw-Zeeland er in slagen Australië te verslaan en Nederland klopt Spanje, dan geeft het verschil in doelsaldo tussen Nieuw-Zeeland en Nederland de doorslag.

Het onderlinge resultaat tussen beide landen is namelijk gelijk. Zij speelden eerder met 3-3 gelijk. Oranje heeft na twee duels een doelsaldo van 5-7 (-2) en Nieuw-Zeeland staat op 5-6 (-1).

Lang stand

Australië was tegen Oranje in de eerste helft de betere ploeg, maar de Nederlandse hockeyers hielden lang stand. Kort voor rust was het toch raak. Jaap Stockmann redde bij een Australische strafcorner eerst nog met zijn voet, maar op de rebound van Chris Ciriello had de doelman geen antwoord.

Billy Bakker bracht de hoop bij Oranje terug. De aanvaller omspeelde in de 47e minuut de keeper van Australië behendig en sloeg de bal in de verre hoek binnen. Het was zijn vierde doelpunt dit toernooi.

Australië nam direct weer afstand, dit keer via Mark Paterson. Matt Gohdes (61e minuut) en Jamie Dwyer (64e minuut) beslisten de wedstrijd definitief. Het tegendoelpunt van Valentin Verga (4-2) kwam te laat voor de Nederlandse hockeyers.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Tegen City in finale'

United-coach Ferguson kijkt voorbij Ajax

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Idols voor trainers

Er komt mogelijk een Idols voor voetbaltrainers. Met Foppe de Haan in de jury.

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Mediacolumn

'Middenin de nacht in je blote kont een potje vol plassen vind ik een grovere schending.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Opinie

'Sommige jongens zullen nooit meer op Old Trafford spelen. Plezier is de sleutel, daar ben ik heilig van overtuigd', meldt Kluivert.

Lees verder