Robben meldt zich af voor Oranje
MÜNCHEN - Arjen Robben heeft zich zaterdag toch afgemeld voor de EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Hongarije.
Foto: ProShots
De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure. Robben (27) viel zaterdag tijdens de competitiewedstrijd tegen SC Freiburg al na een half uur uit.
De Duitse club liet in eerste instantie weten dat Robben slechts een lichte spierverrekking heeft en zich 'gewoon' zou melden bij Oranje.
Hongarije
De vleugelspits besloot zaterdagavond echter af te zeggen bij bondscoach Bert van Marwijk. Oranje speelt op 25 en 29 maart tegen Hongarije.
Robben behoorde voor het eerst sinds het WK weer tot de selectie van het Nederlands elftal. Van Marwijk beslist zondagavond, als alle internationals met hun clubs hebben gespeeld, of hij een vervanger oproept.
Hamstring
De 52-voudig international (vijftien doelpunten) raakte vorig jaar in de aanloop naar het WK, tijdens een oefeninterland tegen Hongarije, geblesseerd aan zijn hamstring.
Dankzij een intensief revalidatieprogramma kon Robben in Zuid-Afrika toch nog vijf wedstrijden meedoen. De medische staf van Bayern München constateerde na het WK echter dat in de hamstring van Robben een flinke scheur zat. Hij miste daardoor het eerste deel van het seizoen.
Ruzie
Bayern München en de KNVB ruzieden maandenlang over de vraag wie verantwoordelijk is voor de zware kwetsuur van Robben. De Duitse club eiste een schadevergoeding van de Nederlandse voetbalbond, maar de KNVB voelde daar niets voor.
Uiteindelijk besloten beide partijen volgend jaar een oefenwedstrijd tussen Bayern en Oranje te spelen, waarmee de spraakmakende affaire werd besloten.
Geen risico
Uitgerekend tegen Hongarije zou Robben zijn rentree in het Nederlands elftal maken. De vleugelspits wil echter geen risico nemen met zijn liesblessure en meldde zich daarom af.
Oranje gaat op 25 maart op bezoek in Boedapest en ontvangt de Hongaren vier dagen later in Amsterdam.

Startpagina