Freire ziet niks in Giro d'Italia 2011

Laatste update:  29 november 2010 13:22 info

AMSTERDAM - Oscar Freire heeft zijn twijfels over een deelname aan de Giro d'Italia van komend jaar. Rabobank verlangt dat de Spanjaard daar zijn pijlen op richt als het gaat om de grote rondes.

Foto:  ANP

"De ploeg wil in de Tour van 2011 alles op Robert Gesink zetten en mij dan de Giro laten rijden'', zegt Freire in een interview met Marca.

''Maar die is wel erg zwaar komend jaar. Bovendien ben ik nooit goed in mei."

Freire zegt liever de voorjaarsklassiekers te laten volgen door de Tour en dan de Vuelta als voorbereiding op het WK.

Vier wereldtitels

De mondiale titelstrijd wordt in 2011 in Denemarken verreden. Freire ziet kansen om als eerste renner ooit vier wereldtitels op zijn naam te schrijven. "Ik heb het parkoers op internet gezien en het lijkt heel geschikt voor mij omdat het moeilijk is. Ik ben na 250 kilometer nooit slecht."

In het verhaal laat de 34-jarige Freire verder weten dat het nog niet helemaal zeker is dat hij na 2011 stopt met wielrennen, zoals hij zich eerder voornam. ''In principe is komend jaar mijn laatste, maar als ik me nog zo goed voel als afgelopen seizoen sluit ik een extra jaar niet uit.''

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Verliezen niet leuk'

Captain Van Bommel baalt van nederlaag

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder