Massa riskeert celstraf bij helpen Alonso

Laatste update:  5 november 2010 11:39 info

AMSTERDAM - Procureur Paulo Castilho van de rechtbank in Sao Paulo heeft Felipe Massa gewaarschuwd zijn teammaat Fernando Alonso niet opzichtig te helpen tijdens de Grand Prix van Brazilië. De Ferrari-coureur riskeert dan namelijk een gevangenisstraf van zes jaar.

Foto:  ANP

"Als hij Alonso opzichtig voorbij laat gaan, zal Massa het circuit in Interlagos verlaten in boeien", vertelde Castilho, zo meldt AFP.

De mogelijke gevangenisstraf geldt niet alleen voor Massa. In Brazilië bestaat er een wet die de rechten van de supporters verdedigt. De sporters riskeren zes jaar celstraf als ze frauderen binnen een sport.

Helpen

Eerder verklaarde Massa dat hij zijn Spaanse collega bij Ferrari waar nodig zou helpen om zijn derde titel in de wacht te slepen.

"Ik ben een professional en heb op die manier ook Kimi Raikkonen in 2007 aan de titel geholpen", vertelde de Braziliaan.

WK-stand

In de stand om het wereldkampioenschap leidt Alonso momenteel de dans met 231 punten. Zijn grootste concurrent Mark Webber heeft elf punten minder.

Ook McLaren-coureur Lewis Hamilton (210 punten) en Webbers teammaat bij Red Bull Sebastian Vettel (206) maken nog kans op de titel.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Verliezen niet leuk'

Captain Van Bommel baalt van nederlaag

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder