NAC Breda noteert miljoenenverlies

Laatste update:  7 oktober 2010 15:26 info

AMSTERDAM - NAC Breda is diep in de rode cijfers gedoken. Over het seizoen 2009/2010 leed de club een verlies van 4,2 miljoen euro, waardoor het positieve eigen vermogen van zes ton is omgeslagen in een schuld van 3,6 miljoen euro.

Foto:  ProShots

NAC zet alle zeilen bij om het huidige seizoen zonder verlies af te sluiten, zo meldt de club op zijn officiële site. Voor de komende jaren ligt wel een gezonde financiële situatie in het vooruitzicht.

Omdat deze slechte jaarcijfers voor de club geen verrassing meer waren, zijn al in mei maatregelen genomen om de kosten te beperken en de opbrengsten te verhogen. Aflopende contracten werden bijvoorbeeld niet verlengd.

Bezuinigingen

Ook zijn bonussen geschrapt, werd de selectie flink ingekrompen, de premieregeling versoberd en zijn op alle terreinen kosten tegen het licht gehouden. Dit is nodig omdat bij het opmaken van de jaarrekening de financiële cijfers slechter bleken dan vier maanden geleden werd ingeschat.

Directie en bestuur zeggen ervan overtuigd te zijn dat NAC deze moeilijke periode doorstaat. Er wordt onder meer gewezen naar reguliere inkomsten, die niet eerder zo hoog waren. “Voor een gezonde toekomst moet de structuur van de club worden aangepast”, meldt NAC echter ook.

Aandelen

“Een structurele herfinanciering is noodzakelijk om de club minder kwetsbaar te maken voor tegenvallers. Het bestuur heeft inmiddels een onderzoek ingezet naar het uitgeven van aandelen, het uitschrijven van een obligatielening en een herfinanciering van de huidige schuldenpositie.”

“Uitgangspunt is in elk geval dat het bijzondere karakter van de 98 jaar oude club niet in het geding komt. Inmiddels is uit gesprekken gebleken dat financiers bereid zijn onder voorwaarden deel te nemen in een emissie.”

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Verliezen niet leuk'

Captain Van Bommel baalt van nederlaag

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder