Nieuwe tegenvaller voor Contador
AMSTERDAM – Alberto Contador heeft een nieuwe tegenvaller te verwerken gekregen in de strijd tegen zijn positieve dopingtest.
Foto: NU.nl/Peter Trompetter
Volgens de New York Times is er namelijk niet sprake van één, maar twee positieve tests. Ook zou het gehalte weekmakers in zijn bloed acht maal zo hoog zijn als het voorgeschreven maximum.
De Amerikaanse krant sprak een persoon die de resultaten van zijn onderzoek onder ogen zou hebben gehad.
De bron wil anoniem blijven, omdat er een afspraak is gemaakt dat hangende het onderzoek naar de positieve test van Contador alle resultaten geheim moeten blijven.
Schorsing
De Spaanse renner werd afgelopen week door de internationale wielrenunie UCI geschorst, omdat er in een tijdens de Tour afgenomen urinestaal sporen zijn gevonden van het verboden middel clenbuterol.
Volgens de UCI gaat het om een bijzonder kleine hoeveelheid van de spierversterker. Contador weerlegde de beschuldigingen door te zeggen dat de microdosis clenbuterol in zijn bloed van een kalfsbiefstuk komt. Bij de herkomst van het stuk vlees worden echter vraagtekens geplaatst.
Weekmakers
De Duitse tv-zender ARD en de Franse krant L’Equipe meldden niet lang na de positieve test dat er ook weekmakers bij de 27-jarige renner gevonden zijn. Dit zou erop duiden dat Contador een bloedtransfusie heeft ondergaan, hetgeen verboden is volgens de voorschriften van de mondiale antidopingautoriteit WADA.
Dopingexpert Rasmus Damsgaard is ervan overtuigd dat de Spanjaard zich met eigen lichaamsbloed ingespoten heeft, dat enkele maanden daarvoor is afgetapt. Er zou in dat bloed clenbuterol hebben gezeten.
Tweemaal positief
Volgens de bron van de Amerikaanse krant vond de test met de bloedtransfusie echter een dag voor zijn clenbuterol-test plaats. Dit zou betekenen dat hij tweemaal positief zou zijn getest.
Ook zou uit de eerste test blijken dat het gehalte weekmakers acht maal zo hoog is dan toegestaan.

Startpagina