Van Gelder in selectie WK turnen

Laatste update:  21 september 2010 17:23 info

APELDOORN - Nederland begint volgende maand met Yuri van Gelder aan de wereldkampioenschappen turnen in Rotterdam. De turnbond maakte de selectie dinsdag bekend. Van Gelder is fit genoeg na klachten aan zijn schouder.

Foto:  ANP

Epke Zonderland, die eveneens problemen heeft met zijn schouder, en Jeffrey Wammes zijn de andere bekende namen in de selectie.

Michel Bletterman is de verrassing. Bondscoach Bram van Bokhoven verkoos hem boven Carlo van Minde, die reserve is.

Bart Deurloo en Anthony van Assche completeren het team. Arjen Butter komt alleen in actie, als een turner geblesseerd uitvalt.

Revanche

Van Gelder keerde deze zomer terug van een schorsing voor doping. Bij zijn eerste wedstrijd, een oefeninterland in Italië, stelde hij nog teleur. Van Gelder revancheerde zich met winst bij een wereldbekerwedstrijd in Gent.

De 'Lord of the Rings' is dolgelukkig met zijn plaats in de selectie. ''Ik ben superblij. Ik kan me niets mooiers bedenken dan een WK in eigen land." Van Gelder benadrukt dat het niet vanzelf is gegaan. ''Ik heb me echt moeten bewijzen."

De drang om zich te bewijzen was volgens Van Gelder de verklaring voor zijn matige prestaties in Italië. ''Ik was overgemotiveerd. Ik wilde te graag laten zien dat ik het nog niet verleerd ben." De Waalwijker benadrukt dat hij ondanks zijn overwinning in Gent nog niet op volle kracht is. ''Ik heb nog vier weken tot de WK en die ga ik volledig benutten."

Genieten

Van Gelder is vastbesloten om te schitteren in Ahoy, nota bene de plek waar hij drie jaar geleden positief getest werd op cocaïne. ''Dat maakt het extra bijzonder. Ik wil revanche nemen op mezelf en op de buitenwereld. Ik heb een fout gemaakt en daarvoor geboet. Nu wordt het tijd om weer te genieten."

Hoewel hij niet volledig fit is, stelt Van Gelder hoge doelen voor zichzelf. ''Ik ga in Rotterdam voor het podium en niet minder. En natuurlijk goed presteren met het team."

Zwaar

De mannen krijgen het naar verwachting zwaar om bij de beste 24 landen te eindigen in Rotterdam.

Dat is belangrijk omdat daarmee plaatsing voor de WK van volgend jaar in Tokio wordt afgedwongen. Daar zijn de eerste plekken voor de Olympische Spelen van 2012 in Londen te verdienen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Roland Garros

'Op papier heeft Sijsling een redelijke loting. Müller is ervaren, heeft een gevaarlijke service, maar gravel is zijn minste ondergrond.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder