Olympisch kampioene Trickett keert terug als zwemster

Laatste update:  1 september 2010 11:52 info

AMSTERDAM - Libby Trickett maakt een einde aan haar zwempensioen. De 25-jarige zwemster, die bekend werd onder haar meisjesnaam Lenton, kondigde dat woensdag op de Australische televisie aan.

Foto:  ANP

Trickett, die al drie gouden olympische medailles won, hoopt haar land tijdens de Spelen in Londen in 2012 te vertegenwoordigen.

Trickett, een specialist op de vrije slag en de vlinderslag, kondigde in september vorig jaar aan een pauze in te lassen en maakte in december bekend dat ze met pensioen ging.

Nu beseft ze echter dat ze nog altijd de 'behoefte om zich in wedstrijden te meten' heeft.

Geur

"Tijdens dit jaar waren er kleine dingen waardoor ik het zwemmen miste", vertelde Trickett. "De geur van het zwembad op de wedstrijddag. Dingen die herinneringen bovenbrachten."

Trickett won tijdens de Spelen in Athene haar eerste gouden plak op de 4x100 meter vrije slag.

In 2007 won ze vijf gouden medailles op het WK en een jaar later in Beijing kreeg ze twee keer goud omgehangen. Een voor de 100 meter vlinderslag en een voor de 4x100 meter wisselslag.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Op juiste plaats'

Guidetti kan zijn geluk niet op na nieuwe hattrick

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Als je aankomt ben je altijd positiever dan de realiteit, dat heb je als trainer bij een nieuwe club ook.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Column

'Al dat 'Johan'-roepend testosteron van twintigers doet de club ook geen goed. Dat proletengedoe heeft wél invloed op de spelers.'

Lees verder