McLaren wil geen hetze ontketenen jegens Ferrari

Laatste update:  26 juli 2010 19:29 info

AMSTERDAM - McLaren is niet van plan Ferrari openlijk aan te vallen op de tactiek die het team hanteerde tijdens de Duitse Grand Prix. In plaats daarvan wil teambaas Martin Whitmarsh rond de tafel met de Italiaanse renstal.

Ferrari kreeg na afloop van de race in Hockenheim een boete van 100.000 dollar omdat het in de ogen van de wedstrijdleiding teamorders uitvaardigde. Bovendien werd de zaak overgedragen aan de World Motor Sport Council (WMSC).

Dit orgaan is bevoegd zware straffen op te leggen. Teamorders zijn verboden in de Formule 1 sinds Ferrari zich er enkele jaren geleden meermaals schuldig aan maakte.

Dit keer werd Felipe Massa naar verluidt te kennen gegeven de latere winnaar en teamgenoot Fernando Alonso te laten passeren.

Volgorde

Ferrari ligt zwaar onder vuur bij fans en media. Whitmarsh doet daar echter niet aan mee, zo maakt hij duidelijk. “Ik heb er zeker een mening over. Ferrari was sneller dan wij en behaalde een één-twee. Ik vraag me af of de volgorde juist was. Ik zal mijn mening kenbaar maken bij Ferrari, maar niet in de media”, aldus Whitmarsh tegenover  Autosport.com.

Whitmarsh maakt wel duidelijk dat de coureurs bij McLaren nog steeds vrij zijn om het tegen elkaar op te nemen. “Er zijn genoeg voorbeelden uit het verleden waarbij teamgenoten elkaars dwars zaten, maar onze coureurs mogen elkaar bekampen.”

Schumacher

Michael Schumacher kan begrip opbrengen voor het feit dat Ferrari liever Alonso dan Massa zag winnen. “Ik had precies hetzelfde gedaan als ik in de schoenen van Ferrari stond”, aldus Schumacher tegenover de BBC.

“Uiteindelijk telt alleen de wereldtitel. Als een team aan het einde van het seizoen één of slechts een paar punten tekort komt door geen teamorders uit te vaardigen, wordt juist de vraag gesteld waarom die tactiek niet werd toegepast.”

Onnodig

Schumacher kwam in 2002 na een soortgelijke situatie zelf onder vuur te liggen. Hij domineerde het kampioenschap, maar toch moest zijn toenmalig teamgenoot Rubens Barrichello van Ferrari in Oostenrijk van zijn gas af.

“Achteraf kan ik de boosheid begrijpen omdat mijn voorsprong in het WK veel te groot was. Het was onnodig, daar ben ik het nu in zekere zin mee eens. Maar in principe begrijp en steun ik Ferrari volledig.”

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Maradona dreigt

Trainer Al Wasl wil geen inkrimping spelersbudget

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Ajax-perikelen

Johan Cruijff is dinsdag in het gelijk gesteld in de rechtszaak tegen de overige rvc-leden van Ajax. 

Alles over de Ajax-perikelen
Banner NUjournaal Sport

Opinie

'Het is goed dat het CAS eindelijk een uitspraak deed. De roep om duidelijkheid was groot. Of je het er nu mee eens bent of niet.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Column

'Ineens lukt het. Je zit diep. Je zet af. Links. Rechts. Links. Rechts. Je gaat sneller. En sneller. En sneller. Het voelt alsof je opstijgt.'

Lees verder