Schleck wint in Morzine

Laatste update:  11 juli 2010 18:22 info

AMSTERDAM - Andy Schleck heeft zondag de achtste etappe in de Tour de France gewonnen. De Luxemburger versloeg op de top van de Morzine-Avoriaz Samuel Sanchez in de sprint. Robert Gesink werd derde.

AFP

De klassementsrenners moesten zondag vol aan de bak in de etappe met twee bergen van de eerste categorie op het programma.

Onder aanvoering van de Astana-ploeg moesten veel favorieten lossen. De Rabo-kopmannen Denis Mentjsov en Gesink verloren geen tijd op de overige favorieten. Gesink probeerde in de slotkilometers nog weg te komen, maar vond eerst Sanchez en bij zijn tweede poging Alberto Contador in zijn wiel.

Een aanval van Sanchez en Schleck kon de Nederlander vervolgens niet meer bijbenen. Cadel Evans kwam met de overige favorieten op tien seconden achterstand binnen en is de nieuwe drager van de gele trui.

Moerenhout

Koos Moerenhout reed de hele dag in de aanval. Tijdens de beklimming van de Col de la Ramaz demarreerde hij uit de kopgroep en kreeg de Rabo-renner de Belg Mario Aerts en de Fransman Amaël Moinard met zich mee.

De Nederlander bleef met zijn medevluchters lang vooruit, maar moest op acht kilometer Aerts en Moinard laten gaan. De 36-jarige renner reed de etappe vervolgens rustig uit, ook met het oog op zware etappe van dinsdag.

Armstrong

Lance Armstrong beleefde zondag een zware dag en zal uitkijken naar de rustdag van morgen. De Amerikaanse kanshebber op de eindoverwinning moest op de eerste serieuze berg van de dag lossen uit het peloton en wist niet meer terug te komen.

Typerend voor de dag van Armstrong was een kleine valpartij in aanloop naar de laatste klim. Een renner voor hem pakte een etenszak aan, ging daarbij onderuit en nam de Texaan met zich mee. De duidelijk aangeslagen Armstrong kwam uiteindelijk op ruime achterstand binnen.

Chavanel

Armstrong was niet de enige renner met ambities voor het klassement die zondag sneuvelde. Alexandre Vinokoerov kon de kop van het peloton op de Morzine niet bijhouden. Ook Luis Leon Sanchez, Bradley Wiggins en Andreas Klöden konden het niet bijbenen.

Sylvain Chavanel nam eerder op de dag al afscheid van zijn gele trui. De Fransman kon in het hooggebergte niet mee en zakt ver terug in het klassement.

Bekijk het klassement

Lees alles over de Tour op onze special

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Nu weer de held'

Robben werd liefkozend ontvangen door Oranjefans

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Recensie

'Omdat Nigel de Jong tijdens de zomerstop steevast te veel AA-drink dronk was hij als jeugdspeler van Ajax aan het begin van elk seizoen te dik'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Giroblog

Chagrijnig, onwaarschijnlijk. Woest werd hij, die woede aangedreven door de hongerklop. 'Ik heb met bidons gesmeten.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder