Ajax wint eerste bekerfinale 
AMSTERDAM - Ajax heeft het eerste duel van de bekerfinale met 2-0 gewonnen van Feyenoord. Met die nederlaag kwamen de Rotterdammers in de Arena nog goed weg, want al binnen zeven minuten had Siem de Jong de beide treffers gemaakt.
Zeker voor rust bleef Ajax heer en meester, maar scoorde het niet nogmaals. Na rust zakte het niveau van de wedstrijd in.
Feyenoord-doelman Erwin Mulder kon na iets meer dan vijf minuten de 1-0 op zijn conto schrijven. De jonge sluitpost ging na een lange pass het duel met De Jong niet vol overtuiging aan en vergat de betrekkelijk eenvoudige bal te vangen.
De aanvaller van Ajax profiteerde van het buitenkansje en schoof de bal de lege goal in.
Emanuelson
Een minuut later was het weer raak. Nu was het Urby Emanuelson die op links de achterlijn haalde en een voorzet gaf op De Jong. Mulder was op het harde schot kansloos. Na de 2-0 bleven er kansen komen voor Ajax, maar de Feyenoord-doelman trad enkele malen handelend op en ook zijn verdedigers werkten een aantal kansen weg.
In de tweede helft was er iets meer ruimte voor Feyenoord om mee te voetballen, maar verder dan een paar zwakke schoten van afstand kwamen de Rotterdammers niet. Ook Ajax liet in de benauwde Arena, waar het dak uit angst voor regen gesloten bleef, het tempo flink zakken, waardoor de return in de Kuip toch nog spannend kan worden.

Startpagina