Buemi ongedeerd na bizarre crash
SHANGHAI - De Zwitserse coureur Sebastien Buemi is vrijdag met de schrik vrijgekomen na een bizarre crash. Tijdens de eerste vrije training voor de Grand Prix van China schoten beide voorwielen van zijn auto plotseling los.
Foto: AFP
Het ongeluk gebeurde toen Buemi wilde remmen voor bocht 14, een haarspeldbocht na een lang recht stuk. Bekijk hier de beelden.
De snelheden daar lopen op tot ver boven de 300 kilometer per uur. De Toro Rosso van de Zwitser kwam in de grindbak tot stilstand. Buemi bleef wonderwel ongedeerd. De sessie werd tien minuten stilgelegd.
Het Italiaanse team gaf naderhand als verklaring dat een wieldrager afbrak toen Buemi afremde. Het onderdeel werd dit weekeinde voor het eerst getest.
De oorzaak van het knappen van de ophanging is nog niet bekend. De wielen vlogen door het ongeval over de omheining van het circuit, maar raakten niemand. Teambaas Franz Tost kondigde een grondig onderzoek aan.
Laconiek
Buemi reageerde nogal laconiek op het ongeluk. ''Vanuit de cockpit viel het allemaal wel mee. Het zag er vast spectaculair uit, maar ik moest er gewoon voor zorgen dat ik de auto afremde. Er was genoeg ruimte om dat te doen.''
De Brit Lewis Hamilton reed vrijdag de beste trainingstijd. De coureur van McLaren klokte in de tweede sessie 1.35,217 op het 5,451 kilometer lange parkoers. Nico Rosberg zette in zijn Mercedes de tweede tijd neer.
De Duitser noteerde 1.35,465. De Brit Jenson Button van McLaren, die in de eerste oefensessie de snelste was, reed in de tweede vrije training de derde tijd: 1.35,593. Michael Schumacher was ook rap in zijn Mercedes, getuige de vierde tijd: 1.35,602.
Ferrari
Ferrari worstelde opnieuw met problemen aan de motor. Fernando Alonso was in de eerste training nog maar net begonnen aan een snelle ronde, of de vlammen sloegen uit zijn bolide. De motor was opgeblazen.
Hij kreeg in de tweede sessie een herkansing met een nieuwe motor, maar zijn wagen was beduidend minder snel. De Spanjaard zette de tiende tijd neer.

Startpagina