Kuck zet Kramer op achterstand bij WK

Laatste update:  20 maart 2010 15:54 info

HEERENVEEN - Jonathan Kuck heeft zaterdag brutaal de leiding genomen bij de wereldtitelstrijd allround in Heerenveen.

Foto:  ANP

De Amerikaanse schaatser klokte een zeer scherpe tijd op de 1500 meter (1e in 1.45,36) en bracht Sven Kramer daarmee in een rechtstreeks duel een gevoelige nederlaag toe. Kramer kwam na 1.46,83 over de streep en werd daarmee vierde.

In de tussenstand staat Kramer tweede. Op de afsluitende 10.000 meter moet de Fries zondag circa vijf seconden goedmaken op Kuck.

Dat is allerminst een onmogelijke opgave, waardoor de TVM-rijder nog immer op koers ligt voor zijn vierde wereldtitel op rij.

Skobrev

Nadat Bokko op de 500 meter al (relatief) veel tijd had laten liggen, capituleerde een andere rivaal op de 1500 meter. De Rus Ivan Skobrev stapte op een blokje, raakte de balans volledig kwijt en liet vervolgens de race lopen.

Hij kwam als 23e en laatste over de streep. In de stand staat Bokko nog steeds derde, op respectabele afstand van Kuck.

Bloemen

Bloemen gaat als nummer vier de laatste afstand in. De schaatser van APPM troefde op de 1500 meter in een rechtstreeks duel zijn landgenoot Jan Blokhuijsen af: 1.47,85 om 1.48,00.

Bloemen lijkt echter eremetaal te kunnen vergeten. Kramer (2e) en Bokko (3e) schaatsen normaal gesproken betere tijden op de 10.000 meter.

De achterstand op de klassementsleider Kuck bedraagt 28 seconden en de Amerikaan kan ook een prima tien kilometer rijden. Zijn persoonlijk record staat op 13.30,14, de beste tijd ooit van Bloemen is 13.11,79.

Blokhuijsen staat zevende in het klassement. Wouter Olde Heuvel is voorlopig achtste.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Dramatisch slecht'

Jans vindt zege Heerenveen onverdiend

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Als je aankomt ben je altijd positiever dan de realiteit, dat heb je als trainer bij een nieuwe club ook.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Column

'Al dat 'Johan'-roepend testosteron van twintigers doet de club ook geen goed. Dat proletengedoe heeft wél invloed op de spelers.'

Lees verder