Sven Kramer zesde op 500 meter
HEERENVEEN - Sven Kramer staat na de eerste afstand bij het wereldkampioenschap allround op de gedeelde zesde plaats.
Foto: ANP
De Nederlandse schaatser, die in Thialf zijn titel verdedigt, noteerde een tijd van 36,45 seconden op de 500 meter. Daarmee was Kramer sneller dan Havard Bokko en Ivan Skobrev, zijn twee belangrijkste concurrenten voor de eindzege.
Bokko deed 36,62 over zijn race en deelt met Jan Blokhuijsen de negende plek. Skobrev had 36,78 nodig en is daarmee twaalfde.
De zege ging naar de Pool Konrad Niedzwiedzki, die met 35,68 veel rapper was dan alle anderen. De Zweed Joel Eriksson werd tweede in 36,25, voor de Amerikaan Jonathan Kuck: 36,31.
Ted-Jan Bloemen klokte 36,87, Wouter Olde Heuvel 36,95. Daarmee staan zij respectievelijk dertiende en vijftiende. Later op vrijdag rijden de mannen de 5 kilometer.
Bokko
Havard Bokko stelde teleur op de 500 meter. De Noorse schaatser leek tijdens de race last te hebben van een blessure, maar daar bleek geen sprake van.
''Ik was gewoon te langzaam. Ik ben een beetje moe'', aldus Bokko tegen de NOS. ''Het is het einde van een lang seizoen. Iedereen wil graag naar huis. Hopelijk doe ik het straks op de 5 kilometer beter.''

Startpagina