De Bakker uitgeschakeld, Baghdatis verrast Federer

Laatste update:  17 maart 2010 08:12 info

INDIAN WELLS - Tennisser Thiemo de Bakker is dinsdagavond (plaatselijke tijd) in de derde ronde van het tennistoernooi van Indian Wells uitgeschakeld door Andy Roddick.

Foto:  ANP

De als zevende geplaatste Amerikaan was in twee sets te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-4.

In Roddick trof de 21-jarige Hagenaar dinsdag een tegenstander die eerder dit jaar in de eerste ronde van de Australian Open ook al een maatje te groot bleek.

Toen lukte het De Bakker evenmin een set te pakken (1-6 4-6 4-6).

Roddick had dinsdag aan één break in beide sets genoeg om de winst in 75 minuten naar zich toe te trekken. De 27-jarige Amerikaan, achtste op de wereldranglijst, zag De Bakker wel meer aces slaan: 15 tegen 10.

Veel risico

De Nederlander kreeg in de eerste set één kans om de service van Roddick te breken, maar die werkte de Amerikaan weg. Roddick: "Ik had het idee dat hij alleen punten maakte als hij veel risico nam of 'diep' in de rally ging."

De Bakker - momenteel de nummer 73 van de wereldranglijst - had de derde ronde van het masterstoernooi in Californië bereikt door overwinningen op de Braziliaan Marcos Daniel en Janko Tipsarevic uit Servië. Die laatste gaf al vroeg in de eerste set op vanwege een rugblessure.

Federer

Marcos Baghdatis heeft dinsdag (plaatselijke tijd) voor een grote verrassing gezorgd. De tennisser uit Cyprus versloeg in de derde ronde Roger Federer, de nummer één van de wereld, in drie sets: 5-7 7-5 7-6 (4).

De Zwitser liet in de tweede set twee matchpoints liggen en miste ook in derde set een kans de partij in zijn voordeel te beslissen.

De voorgaande zes ontmoetingen tussen Federer en Baghdatis gingen allemaal naar de Zwitserse veelvraat. ''Maar zeven is mijn geluksgetal'', jubelde de Cyprioot, die 33e staat op de wereldranglijst.

''Ik ben heel gelukkig, dit is een geweldige overwinning voor mij.'' Baghdatis speelt in de vierde ronde tegen de Spanjaard Tommy Robredo, die in twee sets afrekende met Dudi Sela uit Israël (6-3 6-0).

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Geen aanbiedingen'

Poulsen maakt zich nog geen zorgen over toekomst

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Column

'Wij gaan 'm niet alsnog toegewezen krijgen, die wereldtitel van 1978. Maar pak 'm in elk geval maar van Argentinië af, zou ik zeggen.'

Lees verder
Banner NUjournaal Sport

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Opinie

'Al het cynisme in één keer gesmolten. Even verlost van de sportuitwassen. En het was de hele week al een verademing geweest.'

Lees verder