Amerikaanse estafetteploeg verliest goud 2004
| Uitgegeven: | 16 maart 2010 14:19 |
| Laatst gewijzigd: | 16 maart 2010 14:24 |
PARIJS - De Amerikaanse estafettevrouwen 4x400 meter moeten op korte termijn de gouden medailles van de Olympische Spelen van 2004 inleveren.
Dat heeft de internationale atletiekfederatie IAAF dinsdag laten weten. Het besluit volgt op de vierjarige schorsing van één van de atleten, Crystal Cox, vanwege haar betrokkenheid in de beruchte Balco-zaak.
''Deze atlete heeft onlangs een schorsing van vier jaar én het schrappen van al haar resultaten sinds 2001 geaccepteerd vanwege haar betrokkenheid bij de Balco-affaire'', meldde de IAAF in een perscommuniqué.
''Volgens de regels van de IAAF betekent dit dat de Amerikaanse estafetteploeg zal worden gediskwalificeerd.''
Rusland
Door dit besluit zal de Russische equipe het goud ontvangen. Het zilver gaat nu naar Jamaica, het brons wordt gereserveerd voor de Britse atletes.
Balco was een Californisch bedrijf dat onder meer de designerdrug THG ontwikkelde en aan tal van bekende sporters, onder wie Marion Jones en Tim Montgomery, leverde.
| © ANP |
