Advocaat komt Hiddink snel tegen in kwalificatiereeks

Laatste update:  22 februari 2010 16:13 info

BRUSSEL - Bondscoaches Dick Advocaat en Guus Hiddink treffen elkaar voor het eerst op 7 september in het kwalificatietoernooi voor het EK voetbal in 2012 in Polen en Oekraïne.

Foto:  ANP

Advocaat reist met België af naar Turkije, waar Hiddink dan aan het roer staat. De zes landen uit groep A hebben maandag in onderling overleg het speelschema samengesteld.

De eerste wedstrijd van de Belgen is op 3 september, thuis tegen Duitsland. Hiddink speelt dan met Turkije in Kazachstan. De andere twee landen in groep 9 zijn Azerbeidzjan en Oostenrijk.

Geslaagd

Advocaat was tevreden over het programma. ''Onze doelstelling was om onze eerste twee duels tegen Duitsland en Turkije af te werken, en daar zijn we in geslaagd.''

''Duitsland heeft niet zo heel lang daarvoor deelgenomen aan het WK in Zuid-Afrika en zou misschien in een overgangsfase kunnen zitten. Turkije van zijn kant heeft dan een nieuwe trainer en zal zich aan hem moeten aanpassen.''

''Beide landen zijn in september misschien nog een beetje op zoek naar zichzelf en daar kan België eventueel van profiteren'', vond de Haagse trainer.

Het tweede treffen tussen Advocaat en Hiddink staat voor 3 juni 2011 op de rol.

Play-offs

Enkel de winnaar van de groep en de beste nummer twee plaatsen zich rechtstreeks voor de eindronde. De overige nummers twee spelen play-offs.

De kwalificatiereeks eindigt op 11 oktober 2011: België moet dan op bezoek bij Duitsland, Turkije ontvangt Azerbeidzjan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

'Op juiste plaats'

Guidetti kan zijn geluk niet op na nieuwe hattrick

FC Knudde

Klik voor de dagelijkse FC Knudde

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video
Banner NUjournaal Sport

Recensie

'Als je aankomt ben je altijd positiever dan de realiteit, dat heb je als trainer bij een nieuwe club ook.'

Lees verder

NUsport Magazine

Jouw wekelijkse dosis extra sport
Volledige inhoud Word abonnee Bestel los

Column

'Al dat 'Johan'-roepend testosteron van twintigers doet de club ook geen goed. Dat proletengedoe heeft wél invloed op de spelers.'

Lees verder